آماده‌باش امدادگران در ۵ استان پربارش

آماده‌باش امدادگران در ۵ استان پربارش

به گزارش خبرگزاری مهر براساس اعلام گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر؛ متن دومین اطلاعیه ستاد ملی خدمات یکپارچه هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳ به شرح زیر است:

۱. طی ۶ روز از آغاز طرح نوروزی هلال‌احمر، از ۲۴ اسفند ۱۴۰۲ تا امروز اول فروردین، ۸۳۸ مورد عملیات و خدمات امدادی برای کمک به هموطنان در حوادث مختلف انجام شده که ۴۰۷ مورد آن مربوط به تصادفات جاده‌ای بوده است.

با توجه به اینکه در حوادث جاده‌ای در ۸۵ عملیات فنی، مسافران محبوس در خودروهای تصادفی با تلاش امدادگران رهاسازی شدند، این میزان رهاسازی، نشانه و شاخص شدت حوادث ترافیکی در محورهای برون شهری است و به نوعی آمار و اطلاعات منتشر شده نشان از رشد ۴.۵ درصدی مصدومان نسبت به مدت مشابه سال گذشته دارد که یکی از دلایل آن، بارندگی‌های اخیر و لغزندگی جاده‌ها و عدم آشنایی مسافران با نحوه صحیح رانندگی در چنین شرایطی در محورهای برون شهری است.

۲. با تلاش امدادگران از ۶ روز گذشته تا امروز به ۳۳۷۸ نفر امدادرسانی و ۲۴۳ نفر در راه‌مانده، اسکان اضطراری داده شدند. همچنین ۳۲۴ مورد انتقال مصدومان به مراکز درمانی و انتقال ۱۶۴ نفر نیز به مناطق امن، توسط امدادگران جمعیت هلال‌احمر انجام شده است.

۳. با آغاز فعالیت ستاد ملی خدمات یکپارچه جمعیت هلال‌احمر در طرح نوروزی ۱۴۰۳، تا امروز، ۲۷۱ هزار و ۶۲ نفر از خدمات بشردوستانه اعضای سازمان جوانان هلال‌احمر شامل خدمات پست‌های ایمنی و سلامت نوروزی، فضای دوستدار کودک، تیم‌های سحاب و آموزش‌های امدادی این جمعیت بهره‌مند شده‌اند.

۴. در این مدت با اجرای طرح‌های درمانی و دارویی، ۲۹ هزار و ۹۶۳ نفر به داروخانه‌های هلال‌احمر در سراسر کشور مراجعه کرده‌اند. همچنین ۲۵ هزار و ۶۸۴ نفر از خدمات درمانی، توانبخشی و واکسیناسیون حجاج، بهره‌مند شده‌اند.

۵. در مجموع در ۶ روز ابتدایی آغاز طرح خدمات یکپارچه نوروزی هلال‌احمر، با مشارکت و تلاش ۷۶ هزار و ۶۴۴ نفر / روز امدادگر، جوان و داوطلب و فعالیت ۴۲۵۸ پایگاه و مرکز، به ۴۱۱ هزار و ۲۸۱ نفر، خدمات لازم ارائه شده است.

۶. امدادگران جمعیت هلال‌احمر همچنان در ۵ استان پربارش ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری و خوزستان در آماده باش برای خدمت‌رسانی به متاثران احتمالی هستند.

در هر جای ایران که هستید و در صورت نیاز به امدادرسانی، امدادگران هلال‌احمر در کوتاه‌ترین زمان ممکن در کنار شما خواهند بود. ندای امداد هلال احمر با شماره تلفن ۱۱۲ به صورت ۲۴ ساعته آماده پاسخگویی و امداد و نجات افراد حادثه دیده در سراسر کشور است.