آماده‌باش کامل آتش‌نشانان در ۱۳۳ ایستگاه به مناسبت عید فطر

آماده‌باش کامل آتش‌نشانان در ۱۳۳ ایستگاه به مناسبت عید فطر

به گزارش خبرگزاری مهر، واحد کیانی از آماده‌باش آتش‌نشانان جهت تأمین ایمنی مراسم عید سعید فطر خبر داد و گفت: با توجه به فرا رسیدن عید سعید فطر و حضور نمازگزاران در دانشگاه تهران برای برپایی نماز در این روز بزرگ، نیروهای آتش‌نشانی تهران عهده‌دار تأمین ایمنی محل برگزاری این مراسم هستند.

به گفته معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران، علاوه بر آماده‌باش کامل آتش‌نشانان در ۱۳۳ ایستگاه این سازمان در سطح شهر تهران، تمهیدات ویژه‌ای برای تأمین ایمنی این مراسم در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: ۲۲۰ نفر از آتش نشانان به همراه ۲۷ دستگاه خودروی سبک و سنگین و ۱۴ دستگاه موتور سیکلت آتش نشانی با تجهیزات کامل در ۴۱ نقطه از بخش‌های داخلی و بیرونی دانشگاه تهران و خیابان‌های اطراف از ساعت ۵ صبح روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت سال جاری مستقر خواهند شد و تا پایان مراسم و عادی شدن عبور و مرور در حالت آماده باش کامل به سر می‌برند.

معاون عملیات سازمان آتش نشانی تهران تصریح کرد: مدیران ارشد عملیات سازمان آتش نشانی تهران نیز با خودروهای خود به صورت گشت زنی علاوه بر سرکشی به اکیپ‌های مستقر، وضعیت ایمنی مراسم را تحت کنترل خواهند داشت.

کیانی در پایان ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات شهروندان گرامی، توصیه کرد که در صورت بروز هر گونه آتش سوزی و یا حادثه خونسردی خود را حفظ کرده و از محل حادثه فاصله بگیرند و بلافاصله مراتب را به سامانه ۱۲۵ و یا نیروهای آتش نشانی مستقر در محل اطلاع دهند.

منبع : مهر