«آواتار ۲» ۹ جایزه جلوه‌های ویژه تصویری را برد/ پینوکیو بهترین شد

«آواتار ۲» ۹ جایزه جلوه‌های ویژه تصویری را برد/ پینوکیو بهترین شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، «آواتار: راه آب» در بیست و یکمین دوره جوایز سالانه انجمن جلوه‌های تصویری آمریکا (VES) موفق به کسب ۹ جایزه شد.

در همین حال «پینوکیوی گی‌یرمو دل‌تورو» نیز به عنوان بهترین انیمیشن بلند انتخاب شد و در مجموع ۳ جایزه به خانه برد. در بخش تلویزیونی نیز «ارباب حلقه‌ها: حلقه‌های قدرت» آمازون برنده ۳ جایزه شد.

امسال «آواتار۲» به کارگردانی جیمز کامرون با دریافت ۱۴ نامزدی در این جوایز رکوردشکنی کرد. این رکورد پیش از این به «آواتار» اصلی با ۱۱ نامزدی و سریال «مندلورین» با ۱۳ نامزدی اختصاص داشت.

در این مراسم جیمز کامرون جایزه یک عمر دستاورد در زمینه جلوه‌های ویژه تصویری را به تهیه‌کننده سرشناس گیل آن‌هرد اهدا کرد.

از جمله جوایز «آواتار۲» کسب عنوان بهترین جلوه‌های بصری در یک فیلم بلند فتورئال بود که در رقابت با «جانوران شگفت‌انگیز: اسرار دامبلدور»، «دنیای ژوراسیک: قلمرو»، «بتمن»، ‌«تاپ گان: ماوریک » این عنوان را به دست آورد.

برنده جایزه بهترین جلوه‌های بصری در یک فیلم انیمیشن بلند هم «پینوکیوی گی‌یرمو دل تورو» بود که در رقابت با «خدای خشمگین »،‌ «دنیای عجیب »، «آدم‌های بد »،‌«هیولای دریایی» و «قرمز شدن »‌این عنوان را کسب کرد.