آیین رونمایی از تجهیزات ورزشی تولید ملی پارالمپیک برگزار شد

آیین رونمایی از تجهیزات ورزشی تولید ملی پارالمپیک برگزار شد

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی پارالمپیک، این مراسم با حضور حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، محمود خسروی‌وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک، محمد تابع دبیر اجرایی این کمیته، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، سید محمد شروین اسبقیان رئیس فدراسیون ورزش‌های جانبازان و معلولین و سایر مسئولان کمیته پارالمپیک به همراه نمایندگان تولیدکنندگان تجهیزات ورزشی ویژه معلولین برگزار شد.

در مراسم امروز از تجهیزات ویژه رشته‌های پارادوومیدانی، پاراتیراندازی، پارادوچرخه‌سواری، پاراتکواندو، اسکی، بسکتبال با ویلچر، بوچیا و پاراوزنه‌برداری رونمایی شد و وزیر ورزش نیز به تفکیک، از وسایل مختلف بازدید کرد و در جریان روند تولید آنها قرار گرفت.

حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان در مراسم رونمایی از تجهیزات ورزشی تولید ملی در کمیته ملی پارالمپیک اظهار داشت: امیدوارم اینگونه برنامه‌ها ادامه‌دهنده عصر جدیدی از تولیدات باشد. از خسروی وفا تشکر می‌کنم که این ایده‌های او همیشه به ورزش کمک کرده و حمایت کمیته پارالمپیک از تولیدات ملی اقدام ارزنده ای به شمار می رود. امروز یکی از مراحل رشد، تعالی و تحول در ورزش را شاهد هستیم.

وی افزود: ما در رشته‌های مختلف نیاز به تولید داریم. برای مثال چند هزار مسابقه فوتبال در بخش‌های مختلف در کشور برگزار می‌شود، به همین دلیل مصرف توپ زیاد است. اگر از رشد ورزش صحبت می‌کنیم، باید ملزومات آن نیز رشد کند.

سجادی با اشاره به نام‌گذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری گفت: ستاد مربوط به این موضوع در وزارت ورزش راه‌اندازی شده است و به‌زودی اخبار خوبی از آن بیرون خواهد آمد.

وزیر ورزش در خاتمه تصریح کرد: تولید، به هر کشور و نهادی اقتدار می‌دهد. امیدوارم ما در بخشی از ملزومات ورزش مستقل و توانمند شویم و روزی جشن بگیریم که در این موارد خودکفا شده‌ایم.

منبع : مهر