اخراج یک مدیر صنعت سرگرمی به دلیل بازنشر جنایت‌های اسراییل

اخراج یک مدیر صنعت سرگرمی به دلیل بازنشر جنایت‌های اسراییل

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، کیتی لینگ پس از تحقیق درباره پست‌هایی که در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته بود و به شدت از اسرائیل انتقاد می‌کرد، مجبور شد از سمت خود به عنوان رئیس بخش کمدی در آژانس استعدادیابی «یونایتد ایجنتز» کناره‌گیری کند.
اوایل این هفته مؤسسه «یونایتد ایجنتز» اعلام کرد به بررسی پست‌های رئیس کمدی و یکی از اعضای کمیته اجرایی خود می‌پردازد و در نهایت وی پس از به اشتراک گذاشتن پست‌هایی در X (توئیتر سابق) که به شدت از اسرائیل انتقاد می‌کرد و کشتار مردم غزه توسط رژیم صهیونیستی را جنایتکارانه می‌خواند، اخراج شد.
این مؤسسه مستقر در لندن ضمن اینکه لینگ را وادار ساخت تا پست‌هایش را حذف کند، مسئولیت این نظرها را برعهده خود وی گذاشت و این مؤسسه را مبرا اعلام کرد.
لینگ علاوه بر ریاست بخش کمدی این مؤسسه نماینده نویسندگان، بازیگران و هنرمندان کمدی مانند میشل آسانته، جیمی دمتریو، جک برت اندرسون و دن هری و اولی کینگ بود.
روز سه‌شنبه، پست‌های لینگ و حساب X وی حذف شدند ولی بعد برای مدت کوتاهی دوباره فعال شدند تا وی پست‌هایش را حذف و عذرخواهی کند.
سایت چورتل بریتانیا هم نوشت پیام‌هایی که او بازنشر کرده بود شامل خبر «نوزادان سر بریده شده» توسط اسرائیل و خبر دیگری مبنی بر اینکه اسراییلی‌های کشته شده را نباید غیرنظامی خواند، بلکه باید آنها را «شبه‌نظامی‌های شهرک‌نشین» نامید، بودند.
در همین حال، شمار زیادی از کاربران توئیتر به دفاع از لینگ در X پرداختند و گفتند برخی با «تعظیم در برابر اوباش فرهنگ حذف» دست به «سانسور می‌زنند» در حالی که «مردم حق دارند در مورد اشغال صحبت کنند».