ادووکات: در تیم عراق بازیکنانی مثل ایران نداریم / در صورت فسخ قراردادم طلب غرامت نمی‌‌کنم

ادووکات: در تیم عراق بازیکنانی مثل ایران نداریم / در صورت فسخ قراردادم طلب غرامت نمی‌‌کنم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دیک ادووکات در نشست خبری پیش از پنجمین بازی تیم ملی عراق برابر سوریه در گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا گفت: در ترکیب عراق بازیکنانی هستند که در دو، سه سال اخیر تغییری نکرده‌اند و بیشتر آنها در لیگ داخلی عراق بازی می‌کنند. بنابراین دیدم که باید خون جدیدی را به تیم ملی عراق تزریق کنیم. ما بازیکنان خوبی از سوئد و انگلیس در اختیار داریم که باید آنها را تجربه کنیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال عراق افزود: تیم عراق دو، سه سال پیش از آمدن من مشکل تهاجمی داشت. بازیکنان‌مان گل‌های زیادی نمی‌زنند و با اختلاف گل اندکی پیروز می‌شویم. بنابراین این موضوع باید بهبود یابد. می‌خواهم بگویم گل‌‌ها به خودی خود برای مهاجمان به وجود نمی‌آیند و همه چیز به نحوه بازی‌مان بستگی دارد. در بازی قبلی برابر لبنان تا حدودی این عملکرد آزاردهنده را اصلاح کردیم. هرچند ما بازیکنانی مثل تیم ملی ایران که در اروپا بازی می‌کنند و گلزن هستند را در اختیار نداریم.

دیک ادووکات در ادامه اظهار داشت: من برای بردن عراق به جام جهانی و نه به خاطر پول به این تیم آمدم. هنوز شش بازی و شانس صعود باقی مانده است. در صورت عدم کسب نتایج خوب فدراسیون فوتبال عراق می‌‌تواند قراردادم را در هر زمانی فسخ کند. در این صورت طلب غرامت نخواهم کرد.

در جدول رده‌بندی گروه A مرحله نهایی انتخابی جام جهانی 2022 در قاره آسیا ایران با 10 امتیاز صدرنشین است. کره جنوبی (هشت امتیاز)، لبنان (پنج امتیاز)، امارات (سه امتیاز)، عراق (سه امتیاز) و سوریه (یک امتیاز) رتبه‌های دوم تا ششم جدول را در اختیار دارند.

 

 

انتهای پیام/