ارمغانی: تیم ملی بسکتبال شانس پیروزی دوباره برابر ژاپن را دارد

ارمغانی: تیم ملی بسکتبال شانس پیروزی دوباره برابر ژاپن را دارد

سعید ارمغانی در گفتگو با خبرنگار مهر به وضعیت تیم ملی بسکتبال در فاصله یک روز مانده به دیدار با ژاپن در پنجره چهارم انتخابی جام جهانی اشاره کرد و گفت: همه شرایط لازم برای برگزاری این رقابت ها مهیا است، بازیکنان آماده هستند و مشکل حاد و خاصی هم میان آنها وجود ندارد.

وی ادامه داد: شامگاه سه شنبه آخرین جلسه تمرینی جدی و سخت خود را انجام دادیم. البته به خاطر برگزاری مسابقات جوانان آسیا در تالار آزادی، جلسه تمرینی ما خیلی دیروقت و بعد از آخرین دیدار که میان جوانان ایران و ژاپن برگزار شد، انجام شد. تا قبل از آن هم ملی پوشان تماشاگر بازی تیم جوانان بودند و به همین دلیل تا اواسط تمرین، به نوعی تحت تاثیر این بازی و عملکرد خوب جوانان‌مان بودیم.

سرمربی تیم ملی بسکتبال تصریح کرد: بسکتبالیست های جوان خیلی خوب و استثنایی مقابل ژاپن قرار گرفتند و با اینکه در برخی دقایق کاملا از حریف عقب بودند، با اعتماد به نفس و توانایی لازم، جریان بازی را مدیریت کردند و نتیجه را به سود خود تمام کردند. خلاصه اینکه ملی پوشان تقریبا تا اواسط جلسه تمرینی، تحت تاثیر بازی جوانان بودند اما بعد از آن به خود آمدند و تمرینات‌شان را با تمرکز بیشتری دنبال کردند.

ارمغانی با بیان اینکه امروز هم تیم ملی بسکتبال یک جلسه تمرینی دیگر در تالار آزادی خواهد داشت، خاطرنشان کرد: این جلسه تمرینی با هدف آماده سازی تاکتیکی علیه ژاپن برگزار می شود.

وی در مورد نتیجه رقابت با ژاپن و اینکه نتیجه سه دیدار اخیر برابر این تیم چقدر می تواند ملاک برای پیش بینی دیدار فردا باشد، گفت: اصلا نمی توان آن بازی ها و نتایجش را ملاکی برای دیدار فردا قرار داد. ما در اندونزی عملکرد استثنایی داشتیم و به نتیجه هم رسیدیم. در قالب دیدارهای تدارکاتی هم عملکردمان بد نبودند اما در آن دو بازی بازیکنان تیم ایران نوین هم در ترکیب تیم قرار داشتند ضمن اینکه ترکیب ژاپن هم نسبت به کاپ آسیا دستخوش تغییراتی شده بود.

سرمربی تیم ملی بسکتبال تاکید کرد: همیشه گفته ام و باز هم می گویم اگر در شرایط یکسان، دو تیم طی دو روز متفاوت با هم دیدار داشته باشند قطعا عملکرد و کارایی بازیکنان‌شان در هر بازی متفاوت از بازی دیگر است چه برسد به اینکه بازی در شرایط و رویدادهای مختلف برگزار شود.

ارمغانی با تاکید بر اینکه شاگردانش در تیم ملی بسکتبال فقط به قصد برد به مصاف ژاپن می روند، گفت: آنها برای کسب امتیاز کامل از این بازی شانس هم دارند.

وی همچنین در مورد ترکیب دوازده نفره تیم ملی بسکتبال برای دیدار با ژاپن و دلیل تاخیر در اعلام آن گفت: ترکیب دوازده نفره مشخص شده است اما ترجیح می دهم شخصا جداگانه با نفراتی که در ترکیب نیستند، صحبت کنم و بعد از آن ترکیب اعلام شود. تا عصر امروز این اتفاق رخ می دهد.

سرمربی تیم ملی بسکتبال در پایان با یادآوری اینکه برگزاری دیدار تیم های ایران و ژاپن برای ساعت ۲۰:۳۰ پیش بینی شده است، گفت: بلافاصله بعد از دیدار با ژاپن، باید راهی فرودگاه شویم تا به منظور دیدار با استرالیا (۷ شهریورماه) به استرالیا سفر کنیم. به همین دلیل احتمال دارد زمان بازی به ساعت ۱۹:۳۰ تغییر کند. این موضوع در حال پیگیری است.

منبع : مهر