اروپا به دلیل تحریم‌های روسیه در آستانه بحران اقتصادی قرار دارد

اروپا به دلیل تحریم‌های روسیه در آستانه بحران اقتصادی قرار دارد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، «ویکتور اوربان» نخست وزیر مجارستان امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد که اروپا به دلیل اعمال تحریم ها علیه روسیه در آستانه بحران اقتصاد جهانی قرار دارد.

نخست وزیر مجارستان به شبکه تلویزیونی M۱ در این خصوص گفت: ما به اندازه کافی مشکلات داریم، قیمت انرژی بالاست، تورم در حال افزایش است و اروپا در آستانه یک بحران اقتصادی جهانی به دلیل تحریم ها علیه مسکو است.

«ویکتور اوربان» در این خصوص گفت که مدیریت اقتصاد در چنین بحرانی با افزایش قیمت نفت «معادل بمب اتمی خواهد بود»؛ اما افزود که از این سناریو جلوگیری شده است.

به گزارش اسپوتنیک، دوشنبه شب بود که رهبران اتحادیه اروپا در نشستی در بروکسل به توافق رسیدند تا نفت روسیه که از طریق دریا به عنوان بخشی از بسته ششم تحریم‌ ها در پاسخ به عملیات نظامی در اوکراین تحریم می‌ شود را تحریم کنند

در این ارتباط، رئیس کمیسیون اروپا اعلام کرد، رهبران اتحادیه اروپا اواخر شب دوشنبه به توافقی مبنی بر کاهش ۹۰ درصدی واردات نفت روسیه و معافیت نفت خام حمل شده از طریق خط لوله به مجارستان دست یافتند.

اورسولا فون در لاین پس از اولین روز نشست اتحادیه اروپا به خبرنگاران گفت: «بسیار خوشحالم که رهبران توانستند به طور اصولی در مورد بسته تحریمی ششم به توافق برسند.»

بر اساس نتایج این اجلاس، رهبران اتحادیه اروپا توافق کردند «بسته ششم تحریم‌ها علیه روسیه، نفت خام و فرآورده‌های نفتی تحویلی از روسیه به کشورهای عضو را به استثنای نفت خام تحویلی از طریق خط لوله دریایی به مجارستان شامل شود.»

اورسولا فون در لاین همچنین گفت که این توافق امتیاز مهمی را به مجارستان می‌دهد که با تحریم نفت مخالفت کرده است و نفت حمل شده توسط خط لوله دروژبای جنوبی را از تحریم معاف می‌کند.

منبع : مهر