از خالی کردن حساب ها با روش اسکیمر تا بازداشت سارقان وانت‌ها

از خالی کردن حساب ها با روش اسکیمر تا بازداشت سارقان وانت‌ها

به گزارش خبرنگار مهر، شهر ۱۵ میلیون نفری تهران بستر حوادث و جرایم مختلفی است. هر روز تماس‌های زیادی با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تهران گرفته می‌شود که بسیاری از آنها عملیاتی شده و منجر به دستگیری مجرم یا مجرمانی می‌شود.

از این پس در این بسته خبری به گوشه‌ای از مأموریت‌ها، حوادث و جرایم می‌پردازیم.

خالی کردن حساب با روش اسکیمر و در پوشش دکه روزنامه فروشی

سرهنگ داود معظمی گودرزی رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر در مورد این خبر گفت: تعداد زیادی از شهروندان به پلیس فتا، مراجعه و مدعی شدند مبالغی به صورت غیرمجاز از حساب آنان برداشت شده است که پس از اخذ اظهارات مالباختگان این پرونده موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت و کارشناسان پلیس فتا پایتخت تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کردند.

وی افزود: در تحقیقات اولیه کارشناسان پلیس فتا پایتخت مشخص شد همه قربانیان این پرونده بعد از خرید روزنامه از یک دکه در نقطه‌ای از تهران حسابشان خالی شده و به روش اسکیمر مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند. افسران پلیس فتا تهران بزرگ در مرحله تحقیقات پرونده متوجه شدند مجرم تحت پوشش یک دکه روزنامه فروشی در تهران مشغول فعالیت شده و پس از کپی برداری کارت‌های بانکی مالباختگان به وسیله دستگاه اسکیمر اقدام به برداشت غیرمجاز از حساب بانکی آنان کرده که با بررسی‌های تکمیلی و همه جانبه و بهره گیری از روش‌های فنی و علمی موفق شدند این متهم را شناسایی و پس از تشریفات قضائی، وی را در محل اختفای خود در یکی از مناطق جنوبی تهران دستگیر و به همراه تجهیزات اسکیمر به پلیس فتا منتقل کنند.

از خالی کردن حساب ها با روش اسکیمر تا بازداشت سارقان وانت‌ها

سرهنگ گودرزی ادامه داد: متهم پس از انتقال به پلیس فتا و مواجهه با شکات پرونده و مستندات جمع آوری شده توسط پلیس ۱۹ فقره کلاهبرداری معترف و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را به ارزش ریالی حدود ۷ میلیارد ریال اعلام کردند.

رئیس سایبری کشور به شهروندان توصیه کرد جهت پیشگیری از سرقت به صورت اسکیمینگ، انجام عملیات بانکی و وارد کردن رمز کارت حساب بانکی، شخصاً عملیات را انجام دهند چرا که حتی در صورت نصب اسکیمر بر روی دستگاه کارت‌خوان، بدون اطلاع از رمز عبور، امکان برداشت از حساب شهروندان امکان‌پذیر نخواهد بود.

دستگیری ۲ زورگیر حرفه ای

سرهنگ جلیل موقوفه‌ای رئیس پلیس پیشگیری پایتخت هم از دستگیری دو زورگیر در حوالی میدان انقلاب خبر داد و گفت: با وقوع چند فقره زورگیری و موبایل قاپی در محدوده خیابان انقلاب و افزایش موبایل قاپی در این محدوده مراتب در دستور کار عملیات کلانتری ۱۴۸ انقلاب قرار گرفت. در تحقیقات محلی و اخذ اظهارات شاکیان مشخص شد، ۲ موتورسوار حدوداً ۲۵ و ۳۵ ساله با استفاده از موتورسیکلت مشکی رنگ و با پلاک مخدوش و صورت‌های پوشیده موبایل قاپی و زورگیری می‌کنند.

این مقام پلیسی با اشاره به اینکه در گشت زنی‌های انتظامی متهمان هنگام پرسه زنی در محدوده خیابان انقلاب شناسایی شدند، ادامه داد: هر ۲ متهم در تعقیب و گریز طولانی در حالی که سعی داشتند با استفاده از سلاح سرد مأموران را مصدوم و متواری شوند، دستگیر شدند. در بازرسی بدنی از سارقان یک قبضه سرد و یک دستگاه تلفن همراه سرقتی که لحظاتی قبل سرقت شده بود کشف شد. همچنین در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهمان سابقه دار بوده و به دفعات مختلف با همین عنوان مجرمانه روانه زندان شده اند.

از خالی کردن حساب ها با روش اسکیمر تا بازداشت سارقان وانت‌ها

بازداشت سارق خودروهای وانت

سرهنگ محمد قاسم طرهانی جانشین پلیس پیشگیری پایتخت در آخرین خبر این بسته خبری گفت: با توجه به افزایش سرقت خودرو خصوصاً نیسان مراتب در دستور کار عوامل عملیات کلانتری ۱۴۴ جوادیه تهرانپارس قرار گرفت. در تحقیقات محلی و رصدهای پلیسی مشخص شد، سارق پس از تخریب درب خودرو با سرقت آنها، خودروهای سرقتی را به گاراژی در محدوده تهران پارس انتقال می‌دهد.

وی با بیان اینکه متهم تا کنون به ۱۰ فقره سرقت وانت و فروش قطعات و تجهیزات خودروهای سرقتی به مالخران اعتراف کرده است، گفت: پس از هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و در بررسی‌های بیشتر از این مکان ۳ دستگاه خودرو وانت مسروقه کشف شد. متهم سابقه دار بوده و تا کنون به دفعات مختلف تحمل کیفر داشته است.

منبع : مهر