از همه پتانسیل تکواندو استفاده می کنیم/ چالش سختی پیش رو داریم

از همه پتانسیل تکواندو استفاده می کنیم/ چالش سختی پیش رو داریم

به گزارش خبرنگار مهر، رقابتهای انتخابی تیم ملی تکواندو در بخش مردان به دو شب و بعد از مراسم افطار برگزار شد. تقریباً همه تکواندوکارانی که برای حضو در این مسابقات دعوت شده بودند به میدان رفتند و مبارزات نسبتاً خوبی را شاهد بودیم.

نکته مهم و بارز این مسابقات حضور کادر فنی تیم‌های ملی، امید و دانشجویان بود در کنار اعضای کمیته فنی نظارت مستقیم و خوبی روی مسابقات داشتند و با توجه به رقابتهای پیش رو از حمله قهرمانی آسیا، چالش گرندپری و یونیورسیاد، نفرات به اردوی آماده سازی دعوت شدند.

در پایان این رقابتها سرمربی تیم ملی در بررسی عملکرد تکواندوکاران گفت: سعی کردیم نام هیچ تکواندوکاری از قلم نیفتد و کسانی که صلاحیت حضور در انتخابی تیم ملی را داشتند، در این رقابت‌ها شرکت کنند. در نهایت ملی پوشان برتر و منتخب به اردوی تیم ملی راه پیدا کردند تا اردو را رسماً از یکشنبه چهارم اردیبهشت ماه آغاز کنیم.

مقانلو ادامه داد: قصد داریم در این مدت زمان از تمام پتانسیل موجود تکواندوکاران بهترین بهره وری را داشته باشیم. چالش سختی پیش روی ما است اما سعی داریم در مسابقات آتی با تلاش و کوشش به هدفی که داریم برسیم. همچنین من برنامه یک ساله به فدراسیون تکواندو ارائه داده‌ام تا برای رقابت‌های پیش رو آماده شویم.

وی درباره تغییر قوانین جهانی داوری تکواندو، متذکر شد: این مورد تنها شامل ایران نیست و همه کشورها با این اتفاق مواجه شده‌اند؛ بنابراین تمام تلاش ما بر این است تا در این مدت زمان ملی پوشان را با قوانین جدید بروز کنیم. قانون همواره امکان تغییر دارد و من این تحولات را به فال نیک می‌گیرم؛ هر تیمی بتواند سریع‌تر خود را بروز کند، قطعاً با چالش کمتری مواجه خواهد شد.

سرمربی تیم ملی تکواندو درباره حضور نام برخی ملی پوشان در تیم‌های دانشجویان، امید و همزمان در بزرگسالان، عنوان کرد: در رقابت‌های انتخابی درون اردویی اگر هر کدام از ۲ تیم ملی امید و و دانشجویان به نفراتی که نامشان در لیست بزرگسالان دیده می‌شود، نیاز داشتند می‌توانند از آنها استفاده کنند.

مقانلو در انتها بیان کرد: امیدوارم با کمک یکدیگر و البته تلاش، بتوانیم تکواندو را به روزهای اوج برگردانیم.

منبع : مهر