از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتال تا توقیف خودروی قاچاق

از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتال تا توقیف خودروی قاچاق

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار دلاور القاصی مهر فرمانده انتظامی استان ایلام از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتال در ایلام خبر داد و گفت: با تلاش کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی ۲۴ دستگاه ماینر و پاور تولید ارز دیجیتال به ارزش ۲۰ میلیارد توسط در ایلام کشف شد.

وی ادامه داد: در پی دریافت اخبار و اطلاعات واصله مبنی بر نگهداری و استخراج ارز دیجیتال در یک انباری در حاشیه شهر ایلام بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت و کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با همکاری کارشناسان اداره برق استان و با شگردهای خاص پلیسی و انجام اقدامات فنی موفق به شناسایی محل مزرعه تولید ارز دیجیتال شدند.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: مأموران با هماهنگی مقام قضائی در بازرسی از انباری، تعداد ۲۴ دستگاه ماینر و پاور غیرمجاز و قاچاق را کشف و یک متهم را دستگیری کردند.

سردار القاصی مهر با اشاره به اینکه ارزش دستگاه‌های مکشوفه توسط کارشناسان ۲۰ میلیارد ریال برآورد شده، تصریح کرد: متهم پس از دستگیری جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

‏ توقیف خودروی میلیاردی قاچاق در استان مازندران

سرهنگ محمد محمد پور رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از کشف یک دستگاه خودروی قاچاق به ارزش ۹۰ میلیارد ریال در شهرستان جویبار خبر داد و در تشریح جزئیات این خبر اظهار گفت: در راستای اجرای طرح مقابله با خودروهای پلاک مخدوش و قاچاق، پیرو وصول گزارشی مبنی بر وجود یک دستگاه خودرو سواری خارجی در داخل پارکینگ منزل شخصی به هویت معلوم در شهرستان جویبار می‌باشد، تحقیق و بررسی موضوع در دستور کار رابطان پلیس امنیت اقتصادی در آن شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: مأموران پس از کسب هماهنگی با مقام قضائی، به محل مخفیگاه خودروی مورد نظر اعزام و پس از توقیف خودرو به پارکینگ انتقال داده شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران با بیان اینکه خودرو ذکر شده دارای پلاک گذر موقت بوده که در تاریخ معلوم مهلت آن به اتمام رسیده و فاقد مدارک تمدیدی بوده، عنوان کرد: کارشناسان ارزش خودروی مکشوفه قاچاق را بالغ بر ۹۰ میلیارد ریال برآورد کردند و همچنین در این راستا مالک این خودرو پس از تکمیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضائی معرفی شد.

کشف پارچه قاچاق در استان ایلام

سرهنگ مهدی کیانی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان ایلام از کشف دو هزار و ۴۰۰ ثوب پارچه قاچاق به ارزش هشت میلیارد و ۸۵۰ میلیون ریال در این استان خبر داد و گفت: در اجرای طرح سراسری مبارزه با قاچاق کالا و ارز عوامل پلیس امنیت اقتصادی این استان با اشراف اطلاعاتی نسبت به شناسایی انبار منسوجات خارجی قاچاق واقع در سطح شهر ایلام اقدام کردند.

وی در ادامه افزود: در بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد یک باب انبار غیر مصوب در شهر ایلام که اقدام به نگهداری پارچه قاچاق نموده بود که در این راستا تعداد دو هزار و ۴۰۰ ثوب پارچه قاچاق به ارزش هشت میلیارد و ۸۵۰ ریال کشف شد.

مهدی کیانی با بیان اینکه عزم و اراده پلیس امنیت اقتصادی و دستگاه قضا برای برخورد با مجرمان اقتصادی بیشتر از هر زمانی است، از مردم خواست: در صورت اطلاع از فعالیت غیر قانونی مجرمین و قاچاق کالا، بلافاصله از طریق مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ موضوع را با مدافعان امنیت اقتصادی در میان بگذارند.

از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتال تا توقیف خودروی قاچاق

خودرو گذر موقت قاچاق در توقیف پلیس امنیت اقتصادی خراسان رضوی

سرهنگ مهدی کیانی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان رضوی از کشف یک دستگاه خودروی بنز گذر موقت قاچاق در این استان خبر داد و در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: در پی گشت در معیت مأموران پلیس راه در محورهای مواصلاتی استان به یک دستگاه خودروی بنز گذر موقت مشکوک و پس از بررسی اسناد و مدارک خودرو مشخص شد خودروی فوق فاقد اعتبار تردد می‌باشد، لذا خودروی فوق به پارکینگ دلالت و همچنین راننده جهت سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شد.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خراسان رضوی تصریح کرد: کارشناسان مربوطه ارزش خودروی توقیفی را ۷۰ میلیارد ریال برآورد کردند و همچنین در این راستا راننده خودرو دستگیر و به همراه پرونده متشکله به مراجع قضائی معرفی شد.

جوانبخت در پایان از کلیه هموطنان عزیز درخواست کرد: در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت اقتصادی خارج از چهارچوب قانون، مراتب را در اسرع وقت به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

توقیف خودروی حامل کالای دخانی قاچاق در استان کردستان

سرهنگ کارآگاه افشین شاه حسینی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان کردستان از کشف هزار نخ سیگارت خارجی و تعداد ۱۱ هزار و ۴۰۰ بسته تنباکو قاچاق به ارزش بیش از ۱۸ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال در این استان خبر داد و گفت: در راستای مقابله همه جانبه و هدفمند با پدیده شوم قاچاق کالا و ارز و کشف محموله‌های کلان قاچاق، مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان کردستان جهت کنترل محورهای احتمالی قاچاق پس از هماهنگی‌های لازم با مراجع قضائی و انتظامی به محور مواصلاتی سنندج به کرمانشاه اعزام شدند.

وی افزود: مأموران پس از چندین ساعت کنترل محسوس و نا محسوس محور به یک دستگاه خودروی وانت بار مشکوک و به راننده دستور توقف داده، که خودرو توقیف و در بازرسی از خودرو تعداد ۴۴۸ هزار نخ سیگارت خارجی و تعداد ۱۱۴ هزار بسته تنباکو قاچاق با مارک‌های مختلف کشف شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه کارشناسان مربوطه ارزش کالاهای کشف شده را بیش از ۱۸ میلیارد و پانصد میلیون ریال برآورد کرده اند، عنوان داشت: در این راستا پرونده تشکیل و به همراه متهم به مراجع قضائی ارسال شد.

توقیف کامیون ۱۵۰ میلیاردی قاچاق در اصفهان

سرهنگ کامران ریاحی رئیس پلیس امنیت اقتصادی فرماندهی انتظامی استان اصفهان از توقیف یک دستگاه خودروی کامیون کشنده خارجی قاچاق به ارزش ۱۵۰ میلیارد ریال خبر داد و گفت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان در راستای بازدید و سرکشی از پارکینگ‌‎های سطح شهر اصفهان حین کنترل و نظارت بر خودروهای پارک شده به یک دستگاه خودروی کامیون کشنده خارجی مشکوک و موضوع را در دستور کار خود قرار دادند.

وی افزود: مأموران پس از استعلام از سامانه‌های هوشمند فراجا دریافتند که این خودرو فاقد هرگونه اسناد و مدارک معتبر گمرکی بوده و به صورت قاچاق وارد شده و همچنین مدت‌ها است که در این پارکینگ نگهداری می‌شود.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان اصفهان با اشاره به توقیف خودرو تصریح کرد: ارزش خودروی توقیف شده برابر نظر کارشناسان ۱۵۰ میلیارد ریال می‌باشد که با پیگیری‌های صورت گرفته مالک اصلی خودرو شناسایی و پس از دستگیری برای انجام اقدامات قانونی تحویل مرجع قضائی شد.

از کشف مزرعه تولید ارز دیجیتال تا توقیف خودروی قاچاق

کشف احشام در هرمزگان

سرهنگ حسین خلیلی رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان از کشف ۷۴۸ رأس احشام به ارزش ۳۸ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال در فروردین ماه خبرداد و گفت: مأموران این پلیس از اوایل فروردین ماه تا به الان موفق تعداد ۷۳۸ رأس احشام قاچاق در این استان شدند.

وی افزود: در این راستا تعداد ۳۶ نفر متهم دستگیر و به همراه پرونده‌های متشکله به مراجع قضائی معرفی شدند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان هرمزگان با اعلام اینکه مبارزه با پدیده شوم قاچاق، تصریح کرد: حسب اعلام کارشناسان مربوطه ارزش ریالی احشام مکشوفه بالغ بر ۳۸ میلیارد و ۱۲۵ میلیون ریال برآورد شده است.

انهدام باند سازمان یافته قاچاق آرد در مازندران

سرهنگ محمد محمد پور رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران از انهدام باند سازمان یافته قاچاق آرد در این استان به خبر داد و اظهار کرد: در راستای مقابله با قاچاق کالا و ارز به ویژه کالاهای اساسی و معیشت محور در پی کسب خبری مبنی بر قاچاق آردهای دولتی و فروش غیرمجاز آن برای مصارف غیرمرتبط و خوراک دام و طیور، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس امنیت اقتصادی استان قرار گرفت.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران با اشاره به اشراف اطلاعاتی و تحقیقات میدانی کارشناسان اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز این پلیس از شناسایی شبکه سازمان یافته قاچاق آرد در سطح شهرستان ساری با همکاری برخی از خبازان خاطی و تعدادی از کارکنان متخلف یک شرکت توزیع آرد خبر داد.

سرهنگ محمدپور در ادامه تصریح کرد: این افراد از ابتدای سال ۱۴۰۱ تا پایان بهمن ماه همان سال با صدور حواله‌های صوری به قاچاق آرد پرداخته و آن را به صورت آزاد در بازار به دلالان می‌فروختند.

وی افزود: این افراد از محل فروش آردهای قاچاق، پول‌های دریافتی را به حساب یکی از کارکنان شرکت واریز و از آن طریق وجه دریافتی را بین خود تقسیم می‌کردند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: در ادامه تحقیقات، مأموران با بررسی دستگاه‌های پوز موجود در نانوایی‌ها در سطح شهرستان ساری دریافتند، چندین خبازی متخلف نیز از طریق تراکنش‌های صوری، اقدام به فروش آردهای دولتی به صورت آزاد می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان مازندران با اشاره به شناسایی و دستگیری هشت متهم در این خصوص از کشف قاچاق یک هزار و ۴۴۰ تن آرد به ارزش ۲۸۸ میلیارد ریال خبر داد.