استفاده از پارکبان مقابل برخی رستوران‌ها خلاف مقررات است/ کاهش 76 درصدی شکایت از پلیس تهران

استفاده از پارکبان مقابل برخی رستوران‌ها خلاف مقررات است/ کاهش 76 درصدی شکایت از پلیس تهران

به گزارش خبرنگار انتظامی باشگاه خبرنگاران پویا؛ سردار حسین رحیمی، در حاشیه حضور در مرکز نظارت همگانی بازرسی کل فاتب (مرکز ۱۹۷) و ارتباط تلفنی با شهروندان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تمام تماس‌های روزانه مردم با سامانه 197 در چهار قالب پیشنهاد، انتقاد، شکایت و تقدیر به طور مرتب در اختیار فرماندهی قرار می‌گیرد و این سامانه به نوعی ویژه خود فرماندهی است.

کاهش ۷۶ درصدی شکایت از پلیس تهران

رئیس پلیس تهران، نظرات مردم درباره پلیس را حائز اهمیت دانست و افزود: بر اساس آمار، انتقادات از پلیس تهران در 9 ماه امسال هفت درصد و شکایات از این پلیس 76 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

وی با بیان اینکه تمام شکایات، انتقادات و تقدیر مردم از پلیس تهران مورد توجه قرار می‌گیرد، بیان کرد: در 9 ماه سال جاری، تقدیر مردم از پلیس تهران 10 درصد افزایش داشته است.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: پلیس را به سمت و سویی سوق می‌دهد که تأمین خواسته‌های مردم را انجام دهد؛ پلیس مردمی، پلیسی است که بر اساس درخواست‌های مردم فعالیت می‌کند و سعی می‌کنیم در این بخش به بهترین شکل حرکت کنیم.

رحیمی با اشاره به فعالیت تیم‌های عملیاتی سامانه 197، عنوان کرد: به طور مثال اگر فردی با مراجعه به یکی از مقرهای پلیس، از عملکرد یکی از مأموران انتقاد داشت، فوریت‌های مرکز 197 تلاش می‌کند به سرعت خود را در صحنه برساند، آنجایی که حق با مردم است، مأمور ما توجیه و آنجایی که حق با مردم است، شهروند توجیه می‌شود.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به بررسی پیشنهادات مردمی در موضوعات مختلف، گفت: مردم بدانند پیشنهادات آنها توسط پلیس مورد توجه قرار می‌گیرد، پلیس جامعه‌محور این را تکلیف می‌داند که بر اساس نظرات مردم عمل کند، به طور مثال از ابتدای سال جاری تاکنون 13 هزار و 992 مورد پیشنهاد و درخواست از طرف مردم داشتیم که یک به یک این پیشنهادات و درخواست‌ها بررسی شده است و اگر امروز می‌بینیم پلیس با توجه به نظرسنجی‌های معتبر و برون‌سنجی در صدر اعتماد مردمی قرار دارد، به این سبب است که در صورت انتقاد از مأموران، نفر به نفر بررسی را انجام می‌دهیم یا شکایت‌ها را مورد به مورد بررسی می‌کنیم. 

اصلاح رفتار سازمانی جزئی از برنامه‌های روزمره فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه اصلاح رفتار سازمانی، جزئی از برنامه‌های روزانه فرماندهی انتظامی تهران بزرگ است، خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری 8 هزار و 563 نفر از شهروندان تهرانی با سامانه 197 تماس گرفته و از اقدامات مأموران ما تشکر کردند که این تماس‌ها نسبت به سال گذشته، 10 درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین فراوانی وقوع جرائم، کشف و بازداشت مجرمان در بین 33 استان مربوط به تهران بزرگ است، متذکر شد: مأموریت پلیس در تهران به شدت سنگین‌تر، سخت‌تر و مهم‌تر است.

رحیمی در بخشی از سخنان خود با اشاره به فعالیت ۱۹۶ مرکز انتظام در تهران، یادآور شد: این مراکز بحث حفاظت و نگهبانی را در کنار پلیس برعهده دارند لذا از مردم و مدیران مجتمع‌های مسکونی می‌خواهیم با این شرکت‌ها هماهنگ باشند و نگهبانان محلات خود را از این شرکت‌ها انتخاب کنند زیرا سوابق این افراد بررسی می‌شود.

رئیس پلیس تهران با بیان اینکه نگهبانان محله باید در سطح کشور مخصوصاً تهران توسعه پیدا کند، اظهار کرد: پلیس انرژی محدود دارد و در کنار آن مأموریت‌های فراوان برعهده پلیس است لذا باید گسترش استفاده از نگهبانان محله توسط مراکز مختلف همچون شرکت‌ها، مال‌ها و پاساژهای بزرگ مورد استفاده قرار گیرد، بعضاً دیده شده مقابل برخی از رستوران‌ها یک‌سری افراد پارکبان که هیچ سوابقی و پیشینه‌ای از آنها نمی‌دانیم، حضور دارند که این خلاف مقررات است.

این مقام انتظامی با تأکید بر اینکه پلیس پشتیبان شرکت‌های انتظام است، درباره نحوه استفاده از نگهبانان محله نیز خاطرنشان کرد: مردم می‌توانند در این رابطه با شرکت‌های انتظام تماس بگیرند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم