اسلحه پنهان پرسپولیس برای دربی/ نقشه گل‌محمدی برای دفاع ایتالیایی

اسلحه پنهان پرسپولیس برای دربی/ نقشه گل‌محمدی برای دفاع ایتالیایی

به گزارش خبرنگار مهر، تیم فوتبال پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان دو بر یک پیروز شد تا این تیم با ۴۸ امتیاز و روحیه ای مضاعف به مصاف استقلال در دربی ۹۸ پایتخت برود.

اختلاف ۶ امتیازی صدرنشین آبی پوش با قرمزها باعث افزایش حساسیت‌های این دیدار شده است تا نتیجه این بازی اهمیت فراوانی برای استقلال و پرسپولیس در مسیر کسب قهرمانی داشته باشد.

نقطه ضعف قرمز را همه دیدند

برد دو بر یک پرسپولیس مقابل نفت مسجد سلیمان باعث شد تا هواداران این تیم آرامش از دست رفته خود را دوباره پیدا کنند و امیدوار به کسب پیروزی در دربی پایتخت شوند. با این حال برخی منتقدان تفکرات یحیی گل محمدی همچنان استراتژی سازمان دفاعی این تیم را مخاطب صحبت‌های خود قرار می‌دهند تا عدم کلین شیت توسط احمد گوهری را پاشنه آشیل پرسپولیس در تقابل با استقلال معرفی کنند.

منتقدان گل محمدی در حالی از اشتباهات خط دفاع و دروازه‌بان این تیم ایراد می‌گیرند که شخص سرمربی تیم نیز از گل خوردن‌های راحت تیمش دل خوشی ندارد. همین امر هم باعث شد تا علی نعمتی به قلب دفاع پرسپولیس بازگردد تا سرعت حرکتی آنها بهتر از گذشته شود. با این حال پرسپولیس باز هم گل خورد تا انتقادات ادامه دار باشد.

اسلحه پنهان پرسپولیس برای دربی/ نقشه گل‌محمدی برای دفاع ایتالیایی

نقطه قوت درخشان را هیچکس ندید!

پرسپولیس در حالی موفق به کسب پیروزی مقابل نفت مسجد سلیمان شد که آماری استثنایی را در حمل توپ و ارسال‌های بلند و کوتاه بازیکنان خود ثبت کرد. سرخپوشان پایتخت که مالکیت ۷۳ درصدی توپ را در اختیار داشتند توانستند ۶۵۵ پاس گل بدهند.

پاس‌های رو به جلویی که در تمام نقاط زمین با عملکرد رضا اسدی و میلاد سرلک رقم خورد. شاگردان یحیی گل محمدی ۸۸ درصد پاس‌های خود را سالم به مقصد رساندند. آماری رویایی برای قهرمان پنج دره متوالی رقابت‌های لیگ برتر که در ۶ ماه گذشته اتفاق نیفتاده بود.

این تیم پس از جدایی احمد نورالهی در تابستان سال جاری با مشکل انتقال صحیح توپ روبرو بود اما توانست در بازی با نفت مسجد سلیمان به این مهم بازگردد تا سرمربی پرسپولیس را بابت پیاده شدن جزئیات تاکتیک‌هایش خوشحال کند این تیم مزد دقت بالای خود را با سه امتیاز خارج از خانه بگیرد.

بازیکنان پرسپولیس در نبردهای فردی نیز آماری ایده آل داشتند و بیشتر از ۸۰ درصد آنها را با موفقیت پشت سر گذاشتند تا نشان دهند روحیه جنگندگی خود را در آستانه دربی پایتخت افزایش دادند.

اسلحه پنهان پرسپولیس برای دربی/ نقشه گل‌محمدی برای دفاع ایتالیایی

آنتی تاکتیک برای سد ایتالیایی استقلال

یحیی گل محمدی هیچ قصدی برای ایجاد تغییر در استراتژی تیمش ندارد. او خیلی خوب می‌داند مهاجم بلند قامت برای ارسال از جناحین ندارد. از این رو برای عبور از سد مستحکم خط دفاعی استقلال که منشأ آن به تفکرات «گابریل پین» دستیار ایتالیایی فرهاد مجیدی باز می‌گردد قصد دارد با پاس‌های کوتاه و دقیق در پشت محوطه جریمه آبی‌ها قفل دروازه استقلال را که ۱۶ کلین شیت تا کنون داشته است باز کند.

منبع : مهر