اطلاعات ۱.۳ میلیون کاربر «کلاب‌هاوس» هک شد!

اطلاعات ۱.۳ میلیون کاربر «کلاب‌هاوس» هک شد!

 چند روز بعد از انتشار خبر درز داده‌ها و اطلاعات بیش از یک میلیارد پروفایل فیس‌بوک و لینکدین، امروز نوبت به «کلاب‌هاوس» رسیده است و اطلاعات بیش از ۱.۳ میلیون کاربر «کلاب‌هاوس» به صورت رایگان در یک فروم محبوب هکر‌ها قرار داده شده است.

به گزارش تسنیم، این پایگاه داده لورفته حاوی انواع اطلاعات مربوط به کاربرد از جمله شناسه کاربری، نام نام خانوادگی، عکس، نام کاربری، آدرس توییتر، آدرس اینستاگرام، تعداد دنبال‌کنندگان، تعداد افرادی که توسط کاربر دنبال می‌شوند و تاریخ ایجاد حساب است.

این اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی که برای جامعه مخاطبِ علاقه‌مند به صوت بسیار محبوب است، بعد از داده‌های کاربران فیس‌بوک و لینکدین، آخرین نسخه‌ای است که با نقص داده روبه‌رو شده است؛ «کلاب‌هاوس» در مارس ۲۰۲۰ راه‌اندازی شد و به سرعت به یک پلتفرم محبوب تبدیل شده و میلیون‌ها کاربر را نیز جذب خود کرده است.

هفته گذشته نیز خبری منتشر شد مبنی بر اینکه اطلاعات شخصی ۵۰۰ میلیون کاربر لینکدین و در واقع دو سوم از کاربران این پلتفرم، از بین رفته یا برای فروش آنلاین گذاشته شده و یک هکر تلاش کرده که این اطلاعات و داده‌ها را با مبلغی گزاف و به صورت بیت‌کوین به فروش برساند و در همین حین خبری دیگر در رسانه‌ها منتشر شد مبنی بر اینکه نام، مکان، آدرس ایمیل و سایر اطلاعات حساس ۵۳۳ میلیون کاربر فیس‌بوک نیز در یک فروم به حراج گذاشته شده است.