اظهارات تازه معاون وزیر جهاد درباره آریو تجارت سهیل

اظهارات تازه معاون وزیر جهاد درباره آریو تجارت سهیل

به گزارش خبرنگار مهر، عباس عسکرزاده در میزگرد اقتصادی شبکه خبر با بیان اینکه تأمین امنیت غذایی کشور بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است، گفت: با توجه به شرایط حساس جهان، تأمین کالاهای اساسی اهمیت بسزایی دارد.

وی با اشاره به اینکه ماجرای شرکت آریو تجارت سهیل و واردات نهاده‌های دامی توسط این شرکت اضافه کرد: سازمان مرکزی تعاون روستایی از این شرکت به عنوان مباشر استفاده کرده و همه چیز آن قانونی بوده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه کل پول دریافتی از تولیدکنندگان در حسابی در بانک کشاورزی موجود و بلوکه شده است، اضافه کرد: تولیدکنندگان نگرانی درباره مبلغ پرداختی خود نداشته باشند و طبق روال این پول باید به ارز تبدیل شود تا نهاده از بنادر تخلیه و بارگذاری شود.

عسکرزاده ادامه داد: ارزی که باید از بانک مرکزی تأمین شود، هنوز تخصیص داده نشده و هیچ پولی به شرکت آریو تجارت سهیل تاکنون پرداخت نشده است.

به گفته این مقام مسئول در وزارت جهاد کشاورزی، در صورت فرایند تکمیل و تأمین تا پایان تیرماه بخش عمده نهاده‌های دامی موردنیاز تولید در سامانه بازارگاه بارگذاری می‌شود.

وی تاکید کرد که طرف حساب ما سازمان مرکزی تعاون روستایی است و آریو تجارت سهیل طرف حساب ما نیست بلکه مباشر تعاون روستایی است.

خبر در حال تکمیل است…

منبع : مهر