اعترافات مردی که دوست خود را با ضربات میلگرد به قتل رساند

اعترافات مردی که دوست خود را با ضربات میلگرد به قتل رساند

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، روز چهارشنبه 30 شهریورماه سال جاری بود که ماموران کلانتری 161 ابوذر در تماس تلفنی با محمدجواد شفیعی؛ بازپرس ویژه قتل پنجم دادسرای امور جنایی، کشف جسد مرد جوانی را در خیابان طباطبایی محله فلاح گزارش کردند.

با اعلام این خبر، خیلی زود تیم تحقیق پای در محل حادثه گذاشتند و با جسد مرد جوانی مواجه شدند که بین یک پتو پیچیده شده و به دلایل نامشخصی فوت کرده بود. روند تحقیقات نشان داد اهالی محله مشاهده کردند که مرد جوانی با یک موتورسیکلت جسد این مرد جوان را کنار سطل زباله، رها کرده و متواری شده است.

از سوی دیگر بررسی تیم تشخیص هویت پلیس آگاهی نشان داد، از مرگ متوفی چند روز گذشته و به این دلیل جسد متعفن شده است و آثار چاقو، ضرب و جرح روی جسد وجود ندارد همچنین مشخص نیست که این فرد به قتل رسیده یا به دلایل دیگری به کام مرگ فرو رفته است.

پس از انتقال جسد به پزشکی قانونی بررسی‌های ویژه کارآگاهان زبده اداره دهم پلیس آگاهی کلید خورد؛‌‌‌‌‌‌‌ تحقیقات ادامه داشت تا اینکه خانواده متوفی به اداره چهارم پلیس آگاهی مراجعه و مفقودی این مرد جوان را به کارآگاهان گزارش کردند.

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی در این مرحله با کمک اظهارات خانواده متوفی، هویت و مخفیگاه مردی که با موتورسیکلت خود جسد را به خیابان طباطبایی فلاح منتقل کرده را شناسایی کردند و متوجه شدند احتمالا وی عضو باند سرقت محتویات داخل خودرو است؛ همچنین در ادامه مشخص شد، مرد جوان که دست به این اعمال مجرمانه زده، دوست متوفی است.

تیم جنایی پس از دریافت این اطلاعات مهم راهی مخفیگاه متهمی که جسد را به محله فلاح منتقل کرده بود، شدند و وی را دستگیر کردند.

چند سال است که اعتیاد داری؟

نزدیک به 10 سال شیشه می‌کشم.

چه شد که به سمت مصرف موادمخدر رفتی؟‌

رفاقت با افرادی که به شیشه اعتیاد داشتند!

مقتول را چند وقت بود که می‌شناختی؟

چند سال قبل توسط یکی از دوستانم با مقتول آشنا شدم و از آنجا بود که رفاقتمان شکل گرفت.

اختلاف داشتید؟

نه اصلا، سر یک موضوعی با یکدیگر درگیر شدیم که منجر به قتل شد.

درگیری سر چه بود؟‌

به دلیل اینکه پول نداشتم موادمخدر خریداری کنم سمت سرقت رفتم؛ به همین خاطر اموال مسروقه را در خانه‌ام نگهداری می‌کردم در این میان حس کردم مقداری از آنها کم شده است و‌‌‌‌ همین‌کافی بود تا به مقتول که در خانه‌‌‌‌‌ من رفت‌و‌آمد داشت مشکوک شوم.

قتل چگونه رخ داد؟

وقتی که ماجرا را به مقتول گفتم درگیری میان ما رخ داد که درپی این موضوع کنترل خود را از دست دادم و با میلگرد ضربات مرگباری به سر او وارد کردم.

 جسد مقتول چه کردی؟

جسد را چند روزی در داخل خانه نگه داشتم اما هنگامی که متوجه بوی شدید تعفن شدم، تصمیم گرفتم جسد را بین یک پتو گذاشته و با موتورسیکلت خود، کنار یک سطل آشغال در محله فلاح بیندازم.

در خانه تنها زندگی می‌کنی؟

بله، 15 سالی می‌شود که از همسرم جدا شدم و تنها زندگی می‌کنم.

اموال مسروقه ارزش ارتکاب قتل را داشت؟

نه اصلا ارزشش را نداشت و پشیمانم.

به گزارش تسنیم، با دستور محمدجواد شفیعی بازپرس ویژه قتل شعبه پنجم دادسرای امور جنایی، متهم برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی قرار گرفت.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم