اعزام کمیته ارزیابی به خوزستان پس از مرگ کودک اهوازی

اعزام کمیته ارزیابی به خوزستان پس از مرگ کودک اهوازی

به گزارش خبرنگار مهر، اتابک جعفری ظهر امروز شنبه در گفت‌وگویی رسانه‌ای با اشاره به فوت یک کودک اهوازی در اثر سقوط به دریچه فاضلاب، تصریح کرد: با هدف بررسی دقیق این موضوع، کمیته‌ای برای ارزیابی به اهواز اعزام شده است‌.

وی ادامه داد: به‌منظور جلوگیری از تکرار حوادثی از این قبیل ضروری است تمهیدات دقیق‌تر و کارآمدتری برای نظارت بیش‌تر بر رعایت موارد و اصول ایمنی پروژه‌ها اندیشیده شود.

جعفری اظهار کرد: پروژه فاضلاب اهواز پروژه بسیار مهم و بااهمیتی محسوب می‌شود و تکمیل آن برای دولت و به‌تبع آن وزارت نیرو بسیار حائز اهمیت است.

وی ادامه داد: اتمام پروژه فاضلاب اهواز یکی از مهم‌ترین مطالبات دیرینه مردم خوزستان به شمار می‌رود که وزارت نیرو نیز تلاش دارد با سرعت و دقت هرچه بیش‌تر در اجرای آن، مطالبه مردم خوزستان را محقق کرد.

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور با اشاره به روند اجرایی این پروژه گفت: پیشرفت پروژه فاضلاب اهواز پس از سال‌ها از ۳۱ درصد به ۵۴ درصد در مدت‌زمان یک سال رسیده و این پروژه باید با سرعت و دقت و رعایت دقیق ملاحظات و اصول ایمنی تکمیل شود تا مشکل فاضلاب اهواز بعد از سال‌ها یک بار برای همیشه برطرف شود.