افشای تصاویر گوشی بازی جدید و فن دار Lenovo

افشای تصاویر گوشی بازی جدید و فن دار Lenovo

فرارو: اخیراً در شبکه اجتماعی Weibo تصاویری از یک گوشی بازی (Gaming) با برند شرکت لنوو (Lenovo) منتشر شده که ادعا می‌شود تصاویر دومین نسل گوشی‌های گیمینگ این شرکت، یعنی Legion Phone باشد. به عبارت دیگر، ما با افشای تصاویر تلفن هوشمند مخصوص بازی Legion Phone 2 Pro لنوو روبرو هستیم که یکی از افشا کنندگان معتبر دنیای گوشی‌های هوشمند منتشر کرده است و همین امر به ما اطمینان می‌دهد که تصاویر جدیدترین گوشی گیمینگ لنوو را در پیش چمشان خود داریم.

به گزارش فرارو به نقل از Theverge، در اینکه تصاویر جدید افشا شده در شبکه اجتماعی Weibo، متعلق به جدیدترین گوشی گیمینگ لنوو، یعنی Legion Phone 2 Pro است، شکی نیست، اما این گوشی جدید طراحی عجیب و غریبی دارد. اولین چیزی که با نگاه به این تصاویر حاصل می‌شود، این است که تمام دوربین‌ها و چراغ ال‌ای دی گوشی به بخش وسط و بی استفاده موبایل منتقل شده است. نکته دیگر، تعبیه یک فن داخلی کوچک خنک کننده در همان قسمت وسط گوشی است که نشان از تغییرات عمده نسبت به گوشی نسل قبل این شرکت است. این بخش وسط گوشی که دوربین و فن در آن قرار گرفته نیز به صورت برجسته از دو سوی گوشی سفید رنگ جدا شده و در زمینه‌ای با رنگ متفاوت (نقره ای) قرار گرفته است.

در حال حاضر، لنوو اولین شرکتی نیست که یک فن خنک کننده را در یک گوشی هوشمند مخصوص بازی قرار می‌دهد. در سال ۲۰۱۹، Nubia’s Red Magic 3 شاید اولین گوشی گیمینگ بود که از یک فن خنک کننده در داخل دستگاه بهره می‌گرفت. همچنین Black Shark FunCooler Pro یک فن خنک کننده خارجی بود که برای افرادی که با تلفن‌های خود بازی می‌کنند طراحی شده بود. نیازی به ذکر نیست که ایسوس نیز یک فن خارجی خنک کننده مخصوص با نام AeroActive Cooler 5، را برای خنک کردن تلفن گیمینگ ROG Phone 5 Ultimate خود طراحی کرده بود. اما بهره گیری لنوو از این فن خنک کننده داخلی نشان می‌دهد که به زودی شاهد بهره گیری از فن‌های خنک کننده داخلی برای گوشی‌های گیمینگ خواهیم بود.

این تصاویر همچنین نشان می‌دهد که لنوو در طراحی گوشی‌های گیمینگ خود به مانند نسل اول خود یعنی Legion همچنان به جهت گیری افقی پایبند است. یک پورت USB-C در کنار دکمه تنظیم صدا دیده می‌شود و همچنین می‌توانیم تأیید کنیم که دوربین سلفی از سمت راست گوشی برداشته شده است. در کل ما می‌توانیم دو دوربین، میکروفون، فلاش LED دوگانه، ستاره Legion و فن را در جایی که به نظر می‌رسد در بالای پل قرار دارد، ببینیم. کل ماژول مرکزی با پانل‌های جداگانه در هر دو طرف افزایش یافته است و قرار گرفتن دوربین‌ها و فن و میکروفن در بخش وسط گوشی این امکان را به کاربر می‌دهد تا بدون تماس دست و پوشاندن آنها، به راحتی بازی خود را دنبال کند.

اولین گوشی گیمینگ لنوو با نام Legion چندان گوشی جذابی نبود. این گوشی طرحی افقی داشت و از استایل شلوغ عقب، یک ماژول دوربین نصب شده در مرکز (بنابراین هنگام بازی دستان شما آن‌ها را نمی‌پوشاند) و یک دوربین سلفی پاپ آپ در کنار آن، بهره می‌گرفت. اما در Legion Phone 2 Pro دوربین سلفی پاپ آپ قابل مشاهده نیست و در هیچ کجای صفحه نمایش، هیچ حفره‌ای برای دوربین رو به جلو وجود ندارد. همچنین به نظر می‌رسد که طراحی بلندگو‌های استریو در نمونه جدید تغییری نکرده باشد و کماکان در کنار دکمه تنظیم صدا و پورت USB قرار گرفته است.

گوشی گیمینگ نسل اول Legion از یک پردازنده قدرتمند، باتری‌های عظیم دو جداره ۵۵۰۰ میلی آمپری، شارژ سریع ۹۰ وات و صفحه ۱۴۴ هرتز با سرعت نمونه برداری لمسی ۲۴۰ هرتز استفاده می‌کرد. به نظر می‌رسد برای نسخه جدید این گوشی گیمینگ، همین ویژگی‌ها برقرار باشد بجز اینکه شارژ سریع آن ممکن است ۱۱۰ وات باشد. به هرحال تاکنون اطلاعات رسمی درخصوص این گوشی جدید بازی لنوو به طور رسمی منتشر نشده است و ممکن است با معرفی رسمی این محصول شاهد ویزگی‌ها و مشخصات جدیدی نیز باشیم. طبق اطلاعات منتشر شده، شایعه شده است که Lenovo’s Legion Phone 2 Pro ابتدا در تاریخ پنجشنبه ۸ آوریل (۱۹ فروردین) در چین عرضه خواهد شد، اما هنوز به درستی مشخص نیست که آیا این تلفن بازی در جای دیگری هم عرضه می‌شود یا این عرضه در ابتدا منحصر به چین خواهد بود.

تصاویر افشا شده از گوشی بازی جدید لنوو در شبکه اجتماعی Weibo

 

افشای تصاویر گوشی بازی جدید و فن دار Lenovo

 

افشای تصاویر گوشی بازی جدید و فن دار Lenovo

 

افشای تصاویر گوشی بازی جدید و فن دار Lenovo