افشای تصاویر گوشی هواوی P50 با طراحی عجیب

افشای تصاویر گوشی هواوی P50 با طراحی عجیب

فرارو: در آستانه رونمایی از گوشی جدید هواوی، یعنی Huawei P50 که قرار است در ماه ژوئن سال میلادی جاری عرضه شود، تصاویری منتسب به نمونه اولیه این تلفن همراه به رسانه‌ها درز کرده است که نشان می‌دهد قرار نیست با طرحی که قبلاً با آن آشنا شده بودیم، تطابق داشته باشد. موضوع از این قرار است که پیش از این اطلاعاتی در مورد این گوشی منتشر شده بود که با انتشار این تصاویر، مورد تردید واقع شده اند.

به گزارش فرارو به نقل از وبسایت gsmarena، همانگونه که پیش از این انتظار می‌رفت، هواوی قرار است در ماه ژوئن سال میلادی جاری (اواخر خرداد ماه)، تلفن‌های همراه سری P50 خود را با سیستم عامل Harmony 2.0 روانه بازار کند. در حالی که پیش از این ما رندر‌های Huawei P50 و Huawei P50 Pro را با دو لنز دوربین بزرگ در پشت دیده بودیم، در روز‌های قبل، تصاویری از منبعی ناشناس به ایمل وبسایت gsmarena رسید که نشان می‌داد، گویا قرار نیست با تصورات قبلی خود از این گوشی مواجه شویم.

طبق ادعای این منبع ناشناس، این تصاویر متعلق به گوشی جدید سری P هواوی است و ما نیز با توجه به انحنای لبه‌های نمایشگر، در نگاه اول به این نتیجه رسیدیم که این تلفن همراه باید هواوی پی ۵۰ پرو باشد. با این حال، تنظیمات دوربین در پشت فاقد لنز پریسکوپی است، به این معنی که احتمالاً ما با تصاویر نمونه اولیه هواوی P50 مواجه هستیم. با این همه برخی کارشناسان احتمال جعلی بودن این تصاویر را نیز مطرح کرده اند چراکه در تصاویر ارسال شده ماژول دوربین گوشی، شباهت بسیاری به دوربین گوشی قدیمی‌تر هواوی میت ۳۰ دارد. این موضوع زمانی اهمیت پیدا می‌کند که بدانیم هواوی به طور معمول سرمایه گذاری زیادی در زمینه طراحی ظاهری گوشی‌های خود انجام می‌دهد، بنابراین استفاده مجدد از یک طرح قدیمی، کاملاً عجیب و غیر عادی جلوه می‌دهد.

اگرچه وجود ماژول دوربین در گوشه پنل عقب، چیز غیر معمولی به نظر نمی‌رسد، ولی حلقه درخشانی که دورتادور آن را احاطه کرده، طرح چندان جالبی ندارد و یک طراحی ضعیف به نظر می‌رسد. علاوه بر این تصاویر نشان می‌دهد که این گوشی به مانند گوشی هواوی میت 30، فاقد دکمه تنظیم صدا است؛ چیزی که در گوشی‌های Huawei P40 و Huawei Mate 40 دوباره به کار گرفته شده است. روی هم رفته شاید بتوان از این استدلال استفاده کرده که تحریم‌های ایالات متحده بر ضد شرکت هواوی سبب شده است که این شرکت برای کاهش هزینه‌های خود به طرح قبلی خود رجوع کرده باشد، اما این استدلال چندان قوی نیست و به نظر نمی‌رسد که هواویی برای طراحی و تولید گوشی‌های جدید سری Huawei P50 بخواهد از طرح نمونه قدیمی Mate 30 بهره بگیرد.

تصاویر منتسب به نمونه اولیه گوشی هواوی P50

 

افشای تصاویر گوشی هواوی P50 با طراحی عجیب!

 

افشای تصاویر گوشی هواوی P50 با طراحی عجیب!

 

افشای تصاویر گوشی هواوی P50 با طراحی عجیب!