امدادرسانی به بیش از ۱۵ هزار آسیب دیده

امدادرسانی به بیش از ۱۵ هزار آسیب دیده

به گزارش خبرگزاری مهر، یعقوب سلیمانی در تشریح خدمات این جمعیت در اجرای طرح امداد و نجات نوروزی گفت: با شروع طرح از روز ۲۵ اسفندماه تا پنجم فروردین ۱۴۰۱، امدادگران هلال‌احمر در مجموع ١٥٧٠ مأموریت امدادی را پوشش داده‌اند که در صدر این حوادث به ترتیب، حوادث ترافیکی با ٨٤٦ مورد (رشد ۴۲ درصدی)، حوادث جوی با ١٤١ مورد، حوادث کوهستان با ٧٣ مورد (رشد یک درصدی) و حوادث ساحلی ١٩ مورد (رشد ۱۱۱ درصدی) بوده است. این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل، ٧٥ درصد رشد داشته است.

وی گفت: امدادگران هلال‌احمر در حوادث مختلف در سراسر کشور، به ۱۵ هزار و ۱۷۱ نفر امدادرسانی کردند. همچنین، ٩٨٠ نفر به مناطق امن و ۷۳۱ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند.

به گفته دبیرکل جمعیت هلال‌احمر؛ در این بازه زمانی به ۳ هزار و ۷۸۷ نفر خدمات درمان سرپایی ارائه و ۲ هزار و ۷۲۶ نفر اسکان اضطراری داده شدند. امدادگران علاوه بر انجام ۱۵۲ مورد عملیات نجات فنی، ۱۹۲ نفر را در حوادث ترافیکی رهاسازی کردند.

بنابراین گزارش بیشترین مأموریت‌های امدادی در این بازه زمانی به ترتیب در استان‌های خوزستان با ۱۴۲ مورد، اصفهان با ۱۲۷ مورد و مازندران با ۱۱۲ مورد بوده است.

منبع : مهر