امنیت بالاتر از دفاع است/تاکید بر پشتیبانی از مأموریت‌های پلیس

امنیت بالاتر از دفاع است/تاکید بر پشتیبانی از مأموریت‌های پلیس

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی به همراه برخی از معاونان با امیر محمد رضا قرایی آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست صمیمانه، امیر قرایی آشتیانی با اشاره به تنوع و گستردگی مأموریت‌های پلیس اظهار کرد: نیروی انتظامی یک تشکل بسیار بزرگ است و در تمامی حوزه‌ها فعالیت می‌کند و تعامل و ارتباط با وزارت دفاع از ارکان فعالیت‌هایش است.

وی با بیان اینکه امنیت بالاتر از دفاع است، به اهمیت و حساسیت مأموریت‌های نیروی انتظامی، اشاره و بیان کرد: بایستی برای تقویت امنیت پایدار تلاش کنیم چراکه تحقق این مهم، به تقویت امنیت ملی منتج می‌شود.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح افزود: معتقدم که تجهیزات نوین به پیشبرد مأموریت‌های ناجا کمک شایانی می‌کند، از طرفی استمرار آموزش و اصلاح برخی قوانین و مقررات نیز در پشتیبانی از مأموریت‌های پلیس مؤثر است.

امیر قرایی آشتیانی با اشاره به رویکرد وزارت دفاع در پشتیبانی از نیروی انتظامی خاطر نشان کرد: فصل جدیدی از همکاری وزارت دفاع و ناجا پیش رو است.

آمادگی پلیس برای همکاری بیشتر با وزارت دفاع

سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی نیز در این دیدار ضمن آرزوی موفقیت برای امیر محمدرضا قرایی آشتیانی از آمادگی بیش از پیش برای همکاری با وزارت دفاع خبر داد و اظهار داشت: رویکرد پشتیبانی از نیروی انتظامی و رفع دغدغه‌های پلیس همواره در وزارت دفاع وجود داشته و ان شاء الله شاهد افزایش روز افزون پشتیبانی‌ها از ناجا باشیم.

وی با اشاره به نیازمندی‌های تجهیزاتی پلیس مطرح کرد: به منظور تسریع در مأموریت‌ها، نیازمند تجهیزاتی چون بالگرد، شناور و … هستیم.

فرمانده نیروی انتظامی با اشاره بر لزوم توجه به ترابری هوایی ناجا خاطر نشان کرد: پشتیبانی تجهیزاتی از مرزبانی ناجا، یگان‌های ویژه ناجا، فاوا ناجا و هوا ناجا از الزامات و اولویت‌ها در نیروی انتظامی است.

سردار اشتری با ارائه گزارشی از وضعیت منازل سازمانی ناجا، دغدغه‌های موجود در این حوزه را نیز مطرح کرد.

منبع : مهر