امیدوارم با همراهی مردم واکسیناسیون عمومی سریعتر به نتیجه برسد

امیدوارم با همراهی مردم واکسیناسیون عمومی سریعتر به نتیجه برسد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی معاون اول رئیس‌جمهور، جلسه کمیته تخصصی کرونا بعد از ظهر امروز (چهارشنبه) به ریاست محمد مخبرمعاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد.

معاون اول رئیس‌جمهور در این جلسه با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص سرعت و میزان واکسیناسیون در کشور اظهار امیدواری کرد: با حمایت نخبگان و شخصیت‌های مذهبی و فرهنگی و همراهی همه مردم، واکسیناسیون عمومی به نتیجه مطلوب برسد به نحوی که اکثریت جامعه واکسن کرونا را دریافت کرده باشند.

مخبر با بیان اینکه خوشبختانه به میزان کافی واکسن کرونا از سوی دولت تهیه شده است، گفت: با دریافت واکسن کرونا از سوی دانش‌آموزان و افراد بالای ۱۲ سال روند واکسیناسیون عمومی با سرعت بیشتری انجام خواهد شد و امیدوارم رضایت مردم از خدمات دولت در این زمینه بیش از پیش افزایش یابد.

در این جلسه که رئیس دفتر رئیس‌جمهور، وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاونان و نمایندگان برخی از دستگاه‌ها حضور داشتند؛ گزارش برخی از اعضای کمیته تخصصی کرونا در خصوص روند کنترل بیماری کرونا، واکسیناسیون عمومی و راهکارهای مقابله با شیوع مجدد این بیماری ارائه شد.

عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این جلسه با اشاره به تحسین سازمان بهداشت جهانی از سرعت واکسیناسیون در ایران، گفت: تا امروز ۶۸ میلیون دُز واکسن به مردم تزریق شده است. بیش از ۴۶ میلیون نفر دُز اول و بیش از ۲۱ میلیون نفر دو دُز واکسن دریافت کرده‌اند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: خوشبختانه زیرساخت‌ها برای ارائه خدمات واکسیناسیون عمومی کامل است و آمارها بیانگر این است که میزان ایمنی دریافت‌کنندگان واکسن در برابر بیماری کرونا، نسبت به کسانی که واکسن نزده‌اند، به شکل چشمگیری افزایش می‌یابد.

کاظمی سرپرست وزارت آموزش و پرورش هم گزارشی از روند واکسیناسیون در میان فرهنگیان و دانش‌آموزان کشور ارائه کرد که بر این اساس بیش از ۸۵ درصد معلمان واکسن دریافت کرده‌اند و آمار دانش‌آموزان دریافت‌کننده نیز به سرعت در حال افزایش است.

ذوالفقاری معاون وزیر کشور نیز گزارشی در خصوص الزامات فعالیت، ضمانت اجرا و مسئولین و ناظران مشاغل در دوران پس از واکسیناسیون کرونا برای فعالیت اصناف، صنایع و خدمات کارمندان دولت، ترددها و فعالیت‌های آموزشی، فرهنگی و اجتماعی ارائه کرد.

در این جلسه و پس از استماع نظرات کارشناسی و تبادل نظر اعضا، تصمیمات لازم برای تسریع در روند واکسیناسیون عمومی وراهکارهای مقابله با شیوع مجدد کرونا اتخاذ شد.

منبع : مهر