انهدام باند فروش قرص‌های لاغری/کشف ۳.۷ میلیون عدد قرص تقلبی

انهدام باند فروش قرص‌های لاغری/کشف ۳.۷ میلیون عدد قرص تقلبی

به گزارش خبرگزاری مهر، سردار مجید کریمی، در جمع خبرنگاران از انهدام باند تبلیغ و فروش قرص‌های لاغری حاوی متامفتامین (شیشه) و سایر قرص‌های روان گردان و غیرمجاز در فضای مجازی خبر داد و در تشریح آن گفت: در این رابطه بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار قرص لاغری و چاقی حاوی ترکیبات متامفتامین (شیشه) کشف و ضبط شده است که متأسفانه اثرات بسیار مخربی بر روی افراد دارد.

وی در توضیح این خبر عنوان کرد: متأسفانه عده‌ای سودجو در فضای مجازی و شبکه‌های ماهواره‌ای اقدام به فروش این قبیل قرص‌ها می‌کردند که با تلاش همکارانمان در پلیس مبارزه با مواد مخدر و در یک اقدام غافلگیرانه ۳ نفر از این افراد که در فضای مجازی اقدام به فروش می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر اینکه مصرف این قبیل قرص‌ها برای سلامتی بسیار مضر و خطرناک است، گفت: بر اساس گزارش‌های پزشکی قانونی طی سال گذشته بیش از ۶ هزار و ۵۰۰ نفر از مصرف کنندگان مواد مخدر و قرص‌های روان گردان جان خود را از دست داده اند؛ متأسفانه مصرف کنندگان این قرص‌ها (آگاهانه یا ناآگاهانه) برای کاهش وزن از این قرص‌ها مصرف می‌کنند و دچار آسیب جدی می‌شوند.

سردار کریمی به خانواده‌ها توصیه کرد که حتماً این قبیل داروها را از مراکز رسمی و مجاز و با تجویز پزشک تهیه و استفاده کنند و به هیچ وجه سراغ عطاری‌ها و بازارهای خرید و فروش (دلالان) نروند.

کشف بیش از ۴ تن مواد مخدر در ۴۸ ساعت گذشته

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین از کشف ۴ تن و ۲۰۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر طی ۴۸ ساعت گذشته در کشور خبر داد و اظهار داشت: این میزان مواد مخدر بنا بود که از مرزهای شرقی وارد کشور شود که با تلاش همکارانمان در این پلیس از ورود آن به بازار مصرف جلوگیری شد.

سردار کریمی تصریح کرد: در این خصوص ۷ قاچاقچی اصلی دستگیر و تحویل مقامات قضائی شدند ضمن اینکه ۴ خودرو نیز توقیف شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال جاری تاکنون (طی ۱۰ ماه) حدود ۹۸۰ تن انواع مواد مخدر (بر پایه تریاک تولیدی در کشور افغانستان) کشف شده که خوشبختانه همکاران ما از ورود این میزان مواد جلوگیری و ۱۸۰ نفر از قاچاقچیان اصلی دستگیر شدند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر انتظامی جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: متأسفانه همچنان روند تولید و کشف مواد مخدر در کشور افغانستان زیاد است که بایستی در این خصوص اهتمام ویژه شود.

منبع : مهر