اولین واکنش‌ها به «باربی»/ به رایان گاسلینگ نامزدی اسکار بدهید

اولین واکنش‌ها به «باربی»/ به رایان گاسلینگ نامزدی اسکار بدهید

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، با اولین نمایش «باربی» ساخته گرتا گرویک با بازی مارگو رابی و رایان گاسلینگ، رسانه‌های اجتماعی با واکنش‌های مختلف به این فیلم پر شدند.
جوزف دکلمایر منتقد «اسکرین رنت» این فیلم را خنده‌دار، غم‌انگیز و بسیار هوشمندانه نامید و ضمن تمجید از کارگردانی گرتا گرویگ، عملکرد مارگو رابی را عالی خواند و تاکید کرد گاسلینگ و سیمو لیو سرگرمی خالص را ارایه کردند.
پی‌یر نمیروف منتقد «کولیدر» از توانایی فیلم، به ویژه در طراحی صحنه و لباس و تولید تمجید کرد. با این حال، وقتی نوبت به داستان رسید، او نظر متفاوت‌تری داشت و نوشت: فکر می‌کنم این فیلم به‌خوبی به باربی خدمت می‌کند، اما شخصیت‌های دیگری هم هستند که به زمان بیشتری برای نمایش نیاز داشتند تا واقعا به آن‌ها پرداخته شود.
جیمی جیراک از سایت کمیک بوک هم از این فیلم به عنوان فیلم مورد علاقه سال خود یاد کرد و نوشت: گرتا گرویگ فراتر از انتظار من بود … به رایان گاسلینگ نامزدی اسکار بدهید، خیلی جدی می‌گویم!
شاروندا ویلیامز، مجری برنامه هم این فیلم را بامزه، صمیمانه و کاملا سرگرم‌کننده نامید و از گاسلینگ به عنوان دزد صحنه‌ها یاد کرد که بیشتر خنده‌ها را سبب می‌شود. وی فیلمنامه را گاهی کش آمده توصیف کرد.
کتی استفان از دبیران ورایتی درباره فیلم نوشت: گرتا گرویگ تفسیر ظریفی درباره معنای زن بودن در هیاهویی از مسایل خنده‌دار و عجیب و شگفت‌انگیز ارائه می‌کند و افزود: همه بازیگران در این فیلم می‌درخشند.
جزییات داستانی «باربی» تا حد زیادی مخفی نگه داشته شده و تنها این فرضیه مطرح است که؛ باربی و کن بعد از اخراج از باربیلند به دلیل اینکه عروسک‌هایی نه چندان عالی هستند، برای یافتن خوشبختی واقعی راهی دنیای واقعی می‌شوند.
گرویگ که به خاطر کارگردانی «لیدی برد» و «زنان کوچک» تحسین شده، کارگردانی این فیلم را بر عهده داشت و فیلمنامه آن را با همکایر نوآ بامباخ نوشت. این فیلم با بازی مارگو رابی در نقش باربی و رایان گاسلینگ در نقش کن، گروهی از بازیگرانی دارد که بیشترشان نقش‌های مختلف عروسک‌های معروف را بازی می‌کنند از جمله کیت مک‌کینون، عیسا رائه، هاری نف، الکساندرا شیپ، اما مکی، شارون رونی، دوآ لیپا، نیکولا کوگلان، آنا کروز کین، ریتو آریا، کینگزلی بن آدیر، سیمو لیو، اسکات ایوانز، انکوتی گاتوا و جان سینا.
«باربی» از ۲۱ جولای (۳۱ تیر) در سینماها نمایش داده می‌شود.