اگر همه طرف‌ها واقع‌بین باشند توافق در دسترس است

اگر همه طرف‌ها واقع‌بین باشند توافق در دسترس است

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگوی تلفنی با «ویویان بالاکریشنان» وزیر امور خارجه سنگاپور در خصوص روابط دوجانبه و برخی مسائل و تحولات مورد علاقه دو طرف در عرصه بین‌المللی گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به تعیین و حضور سفیر کشورمان در سنگاپور و مثبت ارزیابی کردن روند مناسبات دو کشور، بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای توسعه مناسبات دو کشور تأکید کرد.

امیرعبداللهیان در خصوص بحران اوکراین توقف جنگ و دیپلماسی و گفتگو را راه‌حل مناسب برای پایان این بحران دانست.

رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در پاسخ به سؤال همتای سنگاپوری خود، با اشاره به ضرورت خاتمه یافتن فضاسازی‌های تصنعی و غیرسازنده در نشست پیش روی حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأکید کرد: روند همکاری‌های فنی آژانس و سازمان انرژی اتمی و تأیید مکرر صلح‌آمیز بودن برنامه هسته‌ای ایران از سوی آژانس را نمی‌توان به یک باره با یک اعمال نظر شتابزده سیاسی وارونه جلوه داد.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود: در سفر اخیر گروسی به تهران ما با روندی مثبت به توافقی مرضی‌الطرفین رسیدیم. مداخلات سیاسی در امور فنی آژانس را کاملا غیرسازنده می‌دانیم.

امیرعبداللهیان به جدی بودن جمهوری اسلامی ایران برای رسیدن به یک توافق خوب، پایدار و قوی اشاره و تأکید کرد: توافق در دسترس است اگر همه طرف‌ها با واقع‌بینی به دیپلماسی و تعهدات و نه تهدید، پایبند باشند.

«بالاکریشنان» وزیر امور خارجه سنگاپور نیز در این گفتگوی تلفنی با رو به رشد ارزیابی کردن مناسبات میان دو کشور و عبور سنگاپور از بحران کرونا، بر آمادگی کشورش برای توسعه و گسترش بیش از پیش روابط در همه عرصه‌ها به خصوص در زمینه‌های مورد اهتمام مشترک تأکید کرد.

وزیر امور خارجه سنگاپور با دعوت از وزیر امور خارجه کشورمان، مناسبات دو کشور را حائز اهمیت خواند.

منبع : مهر