ایران از همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه دریای خزر استقبال می‌کند

ایران از همکاری‌های منطقه‌ای در حوزه دریای خزر استقبال می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، «رشید مردوف» وزیر امور خارجه ترکمنستان در تماس تلفنی با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، در مورد برخی مسائل دوجانبه و بین‌المللی مورد اهتمام مشترک و به خصوص افزایش همکاری‌ها میان کشورهای حوزه دریای خزر گفتگو و تبادل نظر کرد.

وزیر امور خارجه ترکمنستان به پیشرفت‌های صورت گرفته در سطح کارشناسی در جهت آماده‌سازی پیش‌نویس‌های همکاری در حوزه دریای خزر، همکاری در عرصه‌های علمی، عملیات جستجو و نجات، همکاری‌ها در چارچوب مبارزه با گسترش مواد مخدر در دریای خزر و همچنین تعمیق همکاری‌ها میان کشورهای حوزه این دریا اشاره و نشست مشترکی میان وزرای امور خارجه پنج کشور حوزه دریای خزر برای گسترش همکاری‌های چندجانبه و فراهم آوردن نشست مشترکی در سطح سران این کشورها را پیشنهاد کرد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان نیز با اشاره به تداوم توسعه روابط دوستانه و رو به پیشرفت دو کشور، بر نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران نسبت به گسترش این روابط در تمامی زمینه‌ها و به خصوص افزایش همکاری‌ها میان کشورهای حوزه دریای خزر تأکید کرد.

وزیر امور خارجه کشورمان در ادامه افزود: جمهوری اسلامی ایران همواره از همکاری‌های منطقه‌ای و نشست‌های کاری مشترک برای گسترش روابط بیشتر و به خصوص در حوزه دریای خزر استقبال می‌کند.

امیرعبداللهیان در پایان این گفتگوی تلفنی ضمن تبریک ماه مبارک رمضان به همتای ترکمنستانی خود، آرزوی نزول رحمات و برکات این ماه برای دولت و ملت ترکمنستان را مسئلت کرد.

منبع : مهر