ایندیانا جونز پنجم در باکس آفیس پرقدرت ظاهر نشد

ایندیانا جونز پنجم در باکس آفیس پرقدرت ظاهر نشد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ورایتی، ایندیانا جونز وارد آخرین جنگ صلیبی خود در باکس آفیس شد و پنجمین فیلم این مجموعه «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» در روز افتتاحیه خود ۲۴ میلیون دلار از نمایش در ۴۶۰۰ سینما به دست آورد. این رقم شامل ۷.۲ میلیون دلاری که در پیش نمایش فیلم در پنجشنبه به دست آمد هم می‌شود.
انتظار می‌رود این فیلم که محصول دیزنی و لوکاس‌فیلم است تقریبا درافتتاحیه سه روزه خود به فروش ۶۰ میلیون دلاری دست یابد.
این رقم هر چند آنقدر زیاد است که فیلم اکشن ماجراجویی هریسون فورد را در رتبه اول اکران داخلی آمریکا قرار دهد اما دقیقا ساز پیروزمندانه‌ای برای یکی از گران‌ترین فیلم‌های بلاک باستر آمریکایی که تا به حال ساخته شده نیست. «ایندیانا جونز ۵» با بودجه ۲۹۵ میلیون دلاری ساخته شده است.
در واقع از زمانی که «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» قسمت پایانی این مجموعه در جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و نقدهایی را به همراه داشت که می‌توان گفت ترکیبی از مثبت و منفی است، این فیلم در نهایت امتیاز ۵۸ درصد را نزد منتقدان «راتن تومیتوز» کسب کرد.
منتقد ورایتی، اوون گلیبرمن، هم نوشت: حماسه اکشن جیمز منگولد به سبک استیون اسپیلبرگ ساخته شده، اما شادی فیلم از بین رفته است.
کسب درجه «B+» از نظرسنجی شرکت تحقیقاتی «سینما اسکور» هم هنوز سطح هیجانی را که برای بازگشت به خانه یک قهرمان لازم است، نشان نمی‌دهد.
فیلم قبلی یعنی «ایندیانا جونز و پادشاهی جمجمه کریستالی» که در تعطیلات روز یادبود در سال ۲۰۰۸ اکران شد کارش را با فروش ۱۰۰ میلیون دلاری شروع کرد و در نهایت ۷۹۰ میلیون دلار در سراسر جهان فروخت. با توجه به اینکه آن فیلم با استقبال متوسط روبرو شد، برای فیلم جدید به نظر سخت می‌رسد که بتواند به فروش نهایی فیلم قبلی برسد.
جیمز منگولد پس از آنکه استیون اسپیلبرگ، یکی از خالقان این فرنچایز، در طول یک پروسه ساخت طولانی، از کار کناره گرفت، بر صندلی کارگردانی نشست. در این فیلم ایندیانا جونز در حال جستجو برای دستگاهی است که قدرت تغییر مسیر تاریخ را دارد. پروفسور ماجراجو در این فیلم با دخترخوانده‌اش هلنا (فیبی والر-بریج) در رقابت با نازی سابق (مدس میکلسن) برای کسب گنج همراه می‌شود.
در عین حال فیلم‌های در حال اکران هم خطری برای «ایندیانا جونز و گردونه سرنوشت» محسوب نمی‌شوند. «روبی گیلمن، کراکن نوجوان» از یونیورسال، «المنتال» و «اسپایدرمن در اسپایدر ورس» که پنجمین آخر هفته اکران خود را تجربه می‌کند، نمی‌توانند رقیبی برای ایندیانا باشند.