اینفانتینو: یورو هم می‌تواند دو سالانه برگزار شود/ باید راهی برای برگزاری دوسالانه جام جهانی پیدا کنیم

اینفانتینو: یورو هم می‌تواند دو سالانه برگزار شود/ باید راهی برای برگزاری دوسالانه جام جهانی پیدا کنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، جانی اینفانتینو در حالی به دنبال به نتیجه رساندن طرح برگزاری دوسالانه مسابقات جام جهانی است که اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) با برگزاری دوسالانه این رقابت‌ها مخالف است، این در حالی است که کنفدراسیون فوتبال آمریکای جنوبی (کنمبل) نیز در این موضوع رویکردی مشابه به یوفا دارد اما رئیس فدراسیون جهانی فوتبال معتقد است که می‌توان راه‌حلی برای این موضوع و عملی کردن این طرح پیدا کرد.

اینفانتینو در گفت‌وگو با «رادیو آنکیو» ایتالیا گفت: مسابقات یورو هم می‌تواند هر دو سال یک بار برگزار ‌شود. در اروپا مقاومت درباره طرح برگزاری دوسالانه جام جهانی وجود دارد چون آنجا خودشان با لیگ‌ها و بهترین بازیکنان جهان که در اختیار دارند، هر هفته یک جام جهانی برگزار می‌شود اما برای بقیه جهان اینطور نیست. برگزاری جام جهانی، یک ماه در سال است و ما باید راهی برای برگزاری آن پیدا و تمام دنیا را وارد فوتبال کنیم.

وی افزود: این ایده‌ من نیست، بلکه ایده فیفا و یک مطالعه امکان‌سنجی است که توسط 166 کشور درخواست شده است. پیش‌فرض‌ها روشن است؛ 88 درصد از کشورها، از جمله اکثر کشورهای اروپایی، درخواست مطالعه کرده‌اند و این مطالعه به ما می‌گوید که از نقطه نظر ورزشی، یک جام جهانی دوسالانه جواب می‌دهد. تعداد بازی‌های ملی کمتر اما با تاثیر بیشتر خواهد بود.

رئیس فدراسیون جهانی (فیفا) اوایل این ماه در اجلاس جهانی رؤسای فدراسیون‌های ملی فوتبال گفته بود معتقد است رأی کافی برای افزایش دفعات برگزاری جام جهانی از هر چهار سال به دو سال یک بار دارد.

باشگاه‌های اروپایی، لیگ‌های برتر و نهاد حاکم بر فوتبال اروپا (یوفا) که رئیس آن الکساندر چفرین است، تهدید کرده‌اند که هر تورنمنت دیگری به غیر از فرمت کنونی جام جهانی را تحریم خواهند کرد و مخالف برگزاری آن هستند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم