با اعتماد به نفس بالا در رقابت‌های قهرمانی آسیا حاضر می‌شویم

با اعتماد به نفس بالا در رقابت‌های قهرمانی آسیا حاضر می‌شویم

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم قرعه کشی مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا روز گذشته برگزار و تیم ایران در گروه سوم با کشورهای هند، عربستان و استرالیا هم گروه شد.

مانوئل مونتایا فرناندز سرمربی تیم ملی هندبال ایران پس از قرعه‌کشی رقابت‌های هندبال قهرمانی آسیا و همگروه شدن ایران با عربستان میزبان، استرالیا و هند گفت: فراموش نکنید هیچ حریفی در گروه ما ساده نیست، اما بازی با عربستان میزبان می‌تواند ادامه مسیر و سرنوشت ما را در این رویداد مشخص کند.

وی ادامه داد: از استرالیا و هند اطلاعات دقیقی ندارم اما این به معنا نیست که کار ساده‌ای در برابر این دو تیم داریم. در رقابت‌های قهرمانی آسیا هیچکدام از دیدارهای ما ساده نیست و برای رسیدن به موفقیت کار دشواری در پیش داریم.

سرمربی خارجی تیم ملی خاطرنشان کرد: من برای تمامی حریفان احترام قائل هستم و این احترام باید به بازیکنانم منتقل شود تا خود را در هیچ‌کدام از دیدارها از پیش برنده ندانند و تاکید می‌کنم که مبارزه مقابل هیچ تیمی برای من و بازیکنانم تفاوتی ندارد.

فرناندز با بیان اینکه آنالیز رقیبان ایران در رقابت‌های قهرمانی آسیا را دنبال می‌کند، تصریح کرد: حضور در رقابت‌های تدارکاتی قطر برای کسب یک شناخت نسبتی مناسب بود اما پیروزی مقابل عربستان در یک تورنمنت دوستانه نباید ما را گمراه کند. هر یک از دیدارهای ما در رقابت‌های قهرمانی آسیا سرنوشت‌ساز است اما باور دارم تیمم می‌تواند در رقابت‌های قهرمانی جهان حضور پیدا کند هرچند که مسیر بسیار دشواری در پیش داریم.

وی در مورد پیش‌بینی خود در مورد کسب جواز حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان نیز گفت: پیش‌بینی دشوار است و نمی‌توانم بگویم چند درصد شانس حضور در رقابت‌های قهرمانی جهان را داریم، اما می‌توانم بگویم تیمم ۱۰۰ درصد اعتماد به نفس دارد زیرا بازیکنانم جنگجو هستند و تا آخرین لحظات هر بازی می‌جنگند.

فرناندز در مورد اعلام فهرست نفرات دعوت‌شده به اردوی آماده‌سازی نیز گفت: فهرست بازیکنان دعوت شده به اردوی تیم ملی پس از پایان مرحله چهارم دور رفت لیگ برتر هندبال اعلام می‌شود. ما در اردوی پیش رو ۲۲ بازیکن را دعوت خواهیم کرد اما در نهایت ۱۸ بازیکن به تورنمنت تدارکاتی رومانی اعزام می‌شوند.

وی افزود: امیدوارم تا پایان مرحله چهارم لیگ بازیکنی مصدوم نشود و البته امیدوارم مصدومیت سجاد استکی نیز به زودی برطرف شود. پس از تورنمنت رومانی حضور در تورنمنت اسپانیا را در برنامه داریم و در نهایت می‌توانم بگویم شاکله اصلی تیمی که به تورنمنت اسپانیا می‌رود، عازم رقابت‌های قهرمانی آسیا در عربستان می‌شود.

سرمربی تیم ملی هندبال مردان ایران در بخش دیگری از صحبت‌های خود به حضور تیم ملی بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان در اسپانیا اشاره کرد و گفت: حضور بانوان ایران در رقابت‌های قهرمانی جهان خود یک موفقیت بزرگ است و نکته‌ای که توجه من را در دو دیدار اخیر تیم ملی بانوان ایران به خود جلب کرد جنگندگی آنها در مصاف با رومانی و نروژ بود و اینکه آنها از جان مایه می‌گذارند.

وی ادامه داد: معمولاً بازیکنان تیمی که با اختلاف بازی را واگذار می‌کند، در طول بازی دیگر تلاشی نمی‌کنند و روحیه خود را از دست می‌دهند اما بانوان ایران از دقیقه یک تا پایان بازی به تلاش خود ادامه می‌دهند و این ذهنیت می‌تواند برای تیم ملی مردان نیز یک الگو باشد.

فرناندز با اشاره به اینکه در این چند روز که رسانه‌ها را دنبال کردم، نکته قابل توجه برای من، ذهنیت تلاش و جنگندگی بالای بازیکنان ایران بود گفت: وقتی پس از رقابت با یکی از موفق‌ترین تیم‌های ملی هندبال در جهان یعنی نروژ، یک بازیکن از ایران به‌عنوان بهترین بازیکن انتخاب می‌شود نشان‌دهنده این ذهنیت است و این امر نشانه خوبی برای پیشرفت در سال‌های آینده است و امیدوارم موفقیت تیم ملی مردان در عربستان کامل‌کننده موفقیت بانوان باشد.

منبع : مهر