با اقتدار قهرمان سوپر لیگ کاراته شدیم/ برای هدفمان برنامه داشتیم

با اقتدار قهرمان سوپر لیگ کاراته شدیم/ برای هدفمان برنامه داشتیم

مهدی سلطانی با بیات مطلب فوق به خبرنگار مهر اظهار داشت: شرایط پاندمی کرونا باعث شد برگزاری لیگ طولانی شود. در حالی که می‌توانستیم شاهد برگزاری دو دوره از مسابقات باشیم. با این وجود شاهد یک دوره مسابقه جذاب، دیدنی و البته سطح بالا بودیم که جوانان با آتیه به خوبی از فرصت مبارزه روی تاتامی سوپر لیگ بهره بردند و توانایی خود را به نمایش گذاشتند.

وی افزود: دانشگاه آزاد که پیش از این شش دوره عنوان قهرمانی لیگ را یدک می‌کشید، برای کسب قهرمانی هفتم برنامه داشت که خدا را شکر به هدف خود رسیدیم. البته در این بین جوانانی که برای مبارزه مقابل ملی پوشان مطرح کشور انگیزه‌های فراوانی داشتند و همین موضوع جذابیت مسابقات را دو چندان بالا برد و چالش‌هایی را در بین راه برای ما ایجاد کرد.

سرگروه سابق تیم ملی کاراته به شکست پورشیب هم اشاره کرد و گفت: مبارزه پورشیب با ابراهیم حسن بیگی از بهترین مسابقات مرحله نهایی بود که دست کم گرفتن حریف و اشتباهات داوری که چند امتیاز او را ندادند باعث باخت پورشیب شد. البته که حسن بیگی هم از کاراته کاهای خوب و با هوشی است که از این موقعیت بهترین استفاده را برد.

سلطانی در خصوص دیدار نهایی گفت: پاس یکی از تیم‌های خوب و منسجم این دوره از رقابتها بود که با بهره مندی از کادر فنی عالی عملکرد عالی داشت و به همین دلیل به آنها تبریک می گویم. فارغ از نتایج کاتا ما قصد داشتیم در کومیته، مبارزات متفاوتی را به نمایش بگذاریم. با تجربه‌ای سال‌ها حضور در لیگ و شناخت از کاراته کاهای رقیب، با آنالیز دقیقی وارد مسابقه پایانی شدیم که خدا را شکر نفراتی هم که در ارنج قرار قرار گرفتند، نمایش کم اشتباهی داشتند و با اقتدار پیروز شده و روی سکوی قهرمانی ایستادیم.

مربی دانشگاه آزاد در پایان گفت: ۱۰ سال کاراته کای این تیم بودم و دو سال هم است که مربی هستم. شش بار به عنوان کاراته کا و یک بار هم به عنوان مربی با این تیم قهرمان شدم. رکورددار مبارزه و پیروزی در لیگ هستم با این تجربه از مسئولان سازمان لیگ می‌خواهم برای جذب حامی مالی تلاش کنند. این می‌تواند به رونق لیگ و صد البته پیشرفت تکواندو کشور کمک کند. سال‌هایی که سپاهان، نقت، مقاومت در لیگ حضور داشتند، ثمره اش را کاراته ایران با کسب عناوین متعدد جهانی و آسیایی دید.

منبع : مهر