بذرپاش: آماده تشکیل کارگروه حسابرسی فناوری اطلاعات هستیم

بذرپاش: آماده تشکیل کارگروه حسابرسی فناوری اطلاعات هستیم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل دیوان محاسبات کشور، مراسم افتتاحیه نشست بین المللی حسابرسی فناوری اطلاعات ویژه اعضای سازمان اکوسای به میزبانی کشورمان و با حضور کلیه اعضای این سازمان و ناظران و برخی کشورهای دیگر در بستر مجازی، با سخنرانی مهرداد بذرپاش رئیس دیوان محاسبات برگزار شد.

رئیس دیوان محاسبات کشور در این مراسم، با ابراز خرسندی از میزبانی تهران به عنوان اولین دوره مندرج در برنامه آموزشی اکوسای در سال جدید میلادی در موضوع حسابرسی فناوری اطلاعات ویژه اعضای سازمان اکوسای، از حضور بی سابقه تمامی اعضای دائم و ناظر سازمان اکوسای و همچنین شرکت کنندگانی از سازمان آسوسای در این رویداد بین المللی تقدیر به عمل آورد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: تقویت نشست‌های تخصصی در راستای تحکیم پیمان‌های موضوعی و منطقه‌ای می‌تواند کشورها را در مدیریت بحران‌های داخلی تقویت و باعث تاب آوری بیشتر در مقابل فشارهای بین‌المللی شود تا دنیا را از یکجانبه گرایی برخی کشور نجات دهند.

رئیس دیوان محاسبات کشور با بیان اینکه اعضای اکوسای ملت‌هایی متمدن با پیشینه تاریخی درخشان هستند، در کنار هم بودن این کشورها در موضوعات و سازمان‌های مختلف را پایه گذار یکی از مهمترین پیمان‌های بین المللی در آینده‌ای نه چندان دور دانست و خواستار تلاش بیشتر آنها جهت حضور مؤثرتر در سازمان‌های آسوسای و اینتوسای شد.

بذرپاش در پایان با اعلام آمادگی دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران برای تشکیل کارگروهی با محوریت حسابرسی فناوری اطلاعات همسو با سیاست‌های اینتوسای، گفت: ایران تاکید زیادی بر تقویت نقش فناوری اطلاعات در حسابرسی‌ها دارد و انتخاب شعار «دیوان فناورانه مردم پایه» مبیّن این اهمیت است. همچنین دیوان محاسبات جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود را جهت ارتقای روابط دوجانبه با اعضای اکوسای اعلام می‌کند و از احیا و به روز رسانی تفاهم نامه‌های دوجانبه با اعضا، استقبال می‌کند.

منبع : مهر