برای ترسیم مسیر رسیدن به قله‌های فتح نشده، آرمان تعیین می‌کنیم

برای ترسیم مسیر رسیدن به قله‌های فتح نشده، آرمان تعیین می‌کنیم

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، محمدرضا داورزنی درباره ترسیم اهداف و آرمان های فدراسیون والیبال گفت: از ابتدای حضور در فدراسیون والیبال آرمان‌هایی مثل حضور در لیگ جهانی یا قهرمان شدن در آسیا و بازی‌های آسیایی تعیین کردیم که در زمان خودش به‌زعم اهالی والیبال دست‌نیافتنی و باورنکردنی بود، ولی با هدف‌گذاری، استفاده از پتانسیل و نیروی خاموش موجود در والیبال، برنامه‌ریزی و صرف فعل خواستن، این مسیر دشوار را پیمودیم تا جایی که اینک حضور والیبال ایران در سطح اول والیبال جهان به یک باور عمومی بدل شده است.

وی با بیان این‌که طبیعی است برای ادامه راه هم باید برای حفظ افتخارات گذشته و همچنین صعود به قله‌های فتح‌نشده تعیین مسیر کنیم و به سوی تحقق آنها قدم برداریم، تصریح کرد: به همین جهت برای سال‌های آینده چشم‌اندازی را ترسیم می‌کنیم که انتظار داریم در موقعیت‌های مختلف، والیبال ایران در چه جایگاهی قرار داشته باشد.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: طبیعتا در خصوص تیم ملی مردان حفظ عنوان قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی برای فدراسیون ملاک عمل است و حرکت به سمت قرار گرفتن در جمع چهار تیم برتر جهان و المپیک اصلی‌ترین برنامه خواهد بود. همچنین در بخش زنان هم مهمترین هدف رسیدن به جمع چهار تیم برتر آسیاست تا پس آن به حضور درخشان در عرصه جهانی چشم داشته باشیم.

وی درباره اولویت فدراسیون در رده‌های پایه گفت: در هر دو بخش زنان و مردان اولویت والیبال در تیم‌های پایه، تولید بازیکن برای تغذیه تیم‌های ملی بزرگسالان است تا با پشتوانه‌سازی، حرکت تیم‌های بزرگسالان ایران در مسیر کسب موفقیت‌ دچار اختلال نشود.

داورزنی در پایان گفت: در والیبال ساحلی هم بعد از کسب قهرمانی رده‌های سنی در آسیا، پتانسیل حضور درخشان در مسابقات جهانی و همچنین صعود به المپیک را در این بخش می‌بینیم که هدف‌گذاری فدراسیون تحقق این اهداف است.

منبع : مهر