برنامه‌ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق

برنامه‌ریزی جهت استقرار بالگرد در مراتع و مناطق جنگلی مستعد حریق

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان مدیریت بحران کشور، احمد وحیدی امروز در جلسه ارتقای توانمندی و هماهنگی بین دستگاهی جهت توسعه روش‌های پاسخ به آتش سوزی و اطفا حریق، با اشاره به آغاز فصل گرم سال و بروز حادثه حریق در مراتع و جنگل‌ها با تاکید بر لزوم همکاری تمامی دستگاه‌های مرتبط در حوادث و اطفا، افزود: جهت تجهیز استان‌ها به امکانات اطفای حریق برنامه‌ریزی شده و قرار بر این است در نقاطی از کشور بالگرد مستقر شود.

وزیر کشور تاکید کرد: اطلاع رسانی به موقع در حریق، مهمترین امر در امداد و حریق است و این موضوع باید جدی گرفته شود. نیازمند ایجاد و هماهنگی برای هشدار سریع پیشرفته در حوادث طبیعی بخصوص آتش سوزی و سیل هستیم.

محمدحسن نامی رئیس سازمان مدیریت بحران نیز در این جلسه بر آمادگی تمامی فرمانداران، بخشداران و دهیاران در امر پیشگیری و اطفا حریق تاکید کرد و از عموم مردم خواست ضمن مشارکت در اطفا حریق در صورت مشاهده موارد عمدی آتش سوزی، سریعاً مسؤولان منطقه را در جریان گذاشته و گزارش دهند.

در این جلسه که با حضور رئیس سازمان مدیریت بحران کشور، فرماندهان عالیرتبه ستاد کل نیروهای مسلح، وزارت دفاع، ارتش جمهوری اسلامی وزارت جهاد کشاورزی، یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی، نماینده سازمان برنامه و بودجه و هلال احمر برگزار شد، مسؤولان دستگاه‌ها گزارش‌ها و آمار و ارزیابی‌های خود را ارائه دادند.