برنامه‌ای برای ریاست کمیته المپیک ندارم

برنامه‌ای برای ریاست کمیته المپیک ندارم

به گزارش خبرنگار مهر، محمدرضا داورزنی درباره میزبانی شهرداری ارومیه برای مسابقات جام باشگاه‌های آسیا، گفت: نامه‌ای را خدمت دوستان نوشته بودیم که مبلغی را به چند بازیکن و مربی خودشان بدهکار هستند و باید تعیین تکلیف کنند. بر اساس نامه فدراسیون جهانی، این باشگاه به خاطر اینکه درخواست میزبانی مسابقات باشگاهی آسیا را داشته است، باید تکلیفش را مشخص کند تا به اصطلاح پنجره اش باز شود.

رئیس فدراسیون والیبال ادامه داد: این تیم از میزبانی محروم است و قرار بود تا آخر دی ماه تکلیف را روشن کنند. معمولاً دو ماه قبل از شروع مسابقات باید وضعیت میزبان، هتل، سالن و سایر موارد مشخص شود. مجدداً دیروز به اداره کل ورزش آذربایجان غربی اعلام کردیم اگر این اتفاق رخ ندهد محل میزبانی را تغییر می‌دهیم چون نمی‌توانیم این شانس را برای ایران از دست بدهیم.

داورزنی تاکید کرد: انتظار داریم استاندار و شورای شهر ارومیه و باشگاه شهرداری سریع‌تر برای تعیین تکلیف بدهی اقدام کند. قلبا دوست داریم میزبانی در ارومیه باشد ولی اگر اقدام نکنند چاره‌ای جز تغییر محل میزبانی نداریم.

رئیس فدراسیون والیبال درباره احتمال اعزام تیم والیبال بانوان به بازی‌های آسیایی تاکید کرد: یکی از اولویت‌های ما این است که تیم ملی زنان را در بازی‌های آسیایی شرکت بدهیم.

داورزنی گفت: این موضوع را باید ستاد بازی‌های آسیایی تصویب کند. هم از وزیر ورزش و هم از کمیته ملی المپیک درخواست کردم. البته درخواست ما فقط مربوط به والیبال نیست. درست است که رئیس فدراسیون والیبال هستم ولی درخواست کردم این امکان برای سایر رشته‌های گروهی مثل هندبال، بسکتبال و فوتبال هم فراهم شود و این اتفاق خوب برای زنان بیافتد.

داورزنی در پاسخ به این سئوال که آیا برای ریاست کمیته المپیک یا هیات اجرایی این کمیته هم برنامه‌ای دارد؟ تاکید کرد: خیر، فعلاً به فدراسیون والیبال فکر می‌کنم.

رئیس فدراسیون والیبال درباره احتمال عقد قرارداد با مدرس خارجی که به زودی به ایران می‌آید، گفت: عقد قراردادی با این مدرس نداریم و فقط برای کارهای آموزشی می‌آید.

داورزنی در واکنش به فضای تنش آمیز بین بعضی از فدراسیون‌ها و کمیته ملی المپیک اظهار کرد: موفقیت ما در سایه همدلی است. اگر همدلی از بین برود ورزش آسیب می بیند.

رئیس فدراسیون والیبال در پایان تاکید کرد که تیم اصلی والیبال به بازی‌های آسیایی اعزام می‌شود.

منبع : مهر