برنامه مبارزات هشت تکواندوکار ایران در روز دوم

برنامه مبارزات هشت تکواندوکار ایران در روز دوم

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از روابط عمومی فدراسیون تکواندو، بیست و ششمین دوره مسابقات تکواندو قهرمانی جهان فردا جمعه ۲۸ اردیبهشت ماه با برگزاری مسابقات اوزان ۵۸-، ۷۴- و ۸۷- کیلوگرم مردان، ۴۹-، ۶۲- و ۷۳- کیلوگرم پیگیری می‌شود که مهران برخورداری، ابوالفضل و زندی، مهدی حاج موسایی، امیرسینا بختیاری، محمد حسین یزدانی، مبینا نعمت زاده، الهام حقیقی و ملیکا میرحسینی از تیم ملی ایران به دیدار حریفان خود می‌روند.

در وزن ۵۸- کیلوگرم که ۱۸ تکواندوکار حضور دارند تیم ملی ایران دو نماینده دارد، مهدی حاج موسایی بعد. از یک دور استراحت به مصاف برنده مبارزه چین تایپه و عربستان می‌رود. ابوالفضل زندی هم ابتدا با «محمد» از بحرین پیکار می‌کند و در صورت برتری تکواندوکار پیروز مبارزه هنگ کنگ و پاکستان را پیش رو خواهد داشت. دو تکواندوکار کشورمان در صورت رسیدن به نیمه نهایی به مصاف هم خواهند رفت.

امیرسینا بختیاری تکواندوکار کشورمان در وزن ۷۴- کیلوگرم می‌باشد که دور نخست به دیدار «احمد الموالید» از عربستان می‌رود و در صورت برتری با برنده مبارزه هند و ازبکستان مبارزه خواهد کرد. در این وزن ۱۶ تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند.

در وزن ۸۷- کیلوگرم هم تیم اعزامی کشورمان دو نماینده دارد. محمد حسین یزدانی در مبارزه نخست «کابالان» از قزاقستان را پیش و دارد و در صورت پیروزی باید با «کانگ سانگ هیون» از کره جنوبی پیکار کند. مهران برخورداری دیگر نماینده ایران در این وزن ابتدا با «چن لینگ» از چین تایپه مبارزه می‌کند و در صورت برتری به دیدار «رافائلوویچ» از ازبکستان می‌رود. در این وزن ۱۱ تکواندوکار. حضور دارند.

در گروه بانوان و در وزن ۴۹- کیلوگرم که ۱۶ تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند، مبینا نعمت زاده ابتدا با «مانگین» از فیلیپین مبارزه می‌کند و سپس برای رسیدن به نیمه نهایی برنده مبارزه ماکایو و ویتنام را پیش رو خواهد داشت. «پانیپاک» ستاره تایلندی این وزن در بالای جدول قرار دارد و در نعمت زاده در نیمه نهایی با این قهرمان نامدار جهان مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۶۲- کیلوگرم الهام حقیقی ابتدا با «پریماج» از هند را پیش رو دارد و در صورت برتری به مصاف «سادیکووا» تکواندوکار عنوان دار ازبسکتانی می‌رود.در این وزن ۱۳ تکواندوکار حضور دارند.

ملیکا میرحسینی هم در وزن ۷۳- کیلوگرم که ۱۰ تکواندوکار ثبت نام کرده‌اند در اولین دیدار با «تران نگویان» نماینده میزبان مبارزه می‌کند و در صورت برتری با یکی از تکواندوکاران چین، ازبکستان یا هند برای رسیدن به فینال پیکار می‌کند.

هدایت تیم ملی تکواندو ایران در بخش بانوان برعهده مینو مداح است و مهروز ساعی و فاطمه نعمتی مربیان این تیم هستند. مجید افلاکی هم سرمربی تیم ملی مردان است، رضا ایمان زاده و مهرداد یوسفی نیز کمک‌های وی خواهند بود. حمید رضا یاوری هم پزشک تیم ملی است.