برگزاری لیگ شنا انگیزه خوبی به شناگران می‌دهد

برگزاری لیگ شنا انگیزه خوبی به شناگران می‌دهد

به گزارش خبرنگار مهر، پس از پایان رقابت‌های دور نخست لیگ برتر شنا تیم شهید هاشمی نژاد مشهد با ۶۵۴ امتیاز در صدر جدول رده بندی قرار گرفت. تیم های اریس اصفهان و نفت تهران نیز به ترتیب با ۵۸۸ و ۵۸۲ امتیاز در رده های بعدی قرار گرفتند.

مجید مشتاق در گفتگو با خبرنگار مهر درباره برگزاری مسابقات لیگ برتر شنا گفت: به دلیل شیوع ویروس کرونا، مسابقات دو سال برگزار نشد و همین به رشته شنا آسیب زیادی زد؛ به طوری که برخی از ورزشکاران شنا در مقطع سنی نوجوانان و نونهالان به رشته‌های ورزشی دیگر روی آوردند. به همین دلیل به دنبال افزایش انگیزه در شناگران بودیم که خوشبختانه برگزاری مسابقات لیگ کمک زیادی کرد.

سرمربی تیم شنای شهید هاشمی نژاد مشهد ادامه داد: استقبال از مسابقات بالا بود و شناگران زیادی در این مسابقات حضور دارند. مشهد یکی از پایگاه‌های قهرمانی شنا را در اختیار دارد. به همین دلیل تمرینات خوبی را در این مدت انجام داده ایم. تیم ما اسپانسر ندارد و هیئت استان از تیم حمایت می‌کند. افشین داوری نیز مدیر کل اداره استان کمک مضاعفی به تیم شنا انجام می‌دهد و در صدد این هستیم تا بتوانیم اسپانسر جذب کنیم.

وی تاکید کرد: تیم شهید هاشمی نژاد مشهد از شناگران بومی استفاده کرده و هیچ یار بیرونی نداریم. شناگران جوان خوبی نیز معرفی کرده ایم. جعفری، میرشاهی و سایر شناگران کمک زیادی به تیم کردند و خوب ظاهر شدند.

مشتاق اظهار داشت: امیدوارم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مسابقات را به خوبی به پایان برسانیم و ویروس کرونا دست از دست ما بردارد تا رقابت‌ها به صورت گسترده‌تر برگزار شود.

وی افزود: لیگ برتر شنا از نظر مالی دستاوردی برای شناگران ندارد. شناگران تیم ما نیز به خاطر شهرشان در مسابقات حضور دارند. در دور نخست نتایج خوبی به دست آوردیم و صدرنشین شدیم. تیم‌های خوبی در رقابت‌ها حضور دارند. خوشحالم که شنای کشور با حمایت فدراسیون و برنامه ریزی های خوبی که صورت گرفته به روزهای خوب بازگشته است. با یک برنامه بلندمدت می‌توانیم برای مسابقات آسیایی شناگران خوبی تحویل دهیم.

منبع : مهر