برگزاری نشست تخصصی تحریم های ظالمانه آمریکا در وزارت امور خارجه

برگزاری نشست تخصصی تحریم های ظالمانه آمریکا در وزارت امور خارجه

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع راسنی وزارت امور خارجه، این نشست تخصصی با حضور محسن رضایی معاون اقتصادی ریاست جمهوری و منوچهر متکی وزیر خارجه اسبق و مدیران ارشد وزارت خارجه برگزار شد.

محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهور در این جلسه با اشاره به این که نقطه کانونی تحریم‌هایی که آمریکا وضع می‌کند، هدف قرار دادن اقتصاد کشورها و تحت فشار قرار دادن مردم و شکستن مقاومت مردمی است که به سیاست‌های یکجانبه گرایی آمریکا روی خوش نشان نمی‌دهند، تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران واجد تجارب فراوانی در خنثی سازی و بی اثر کردن و مقابله با تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکاست.

رضایی افزود: خروج غیرقانونی و مستکبرانه دولت آمریکا از برجام، بهترین شاهد بر خوی استکباری واشنگتن است و برخورد این کشور در مذاکرات جاری نیز نشان می‌دهد که این کشور متکبرانه صرفاً خواهان اقدام و تعهد عملی کشورمان به برجام بوده و خود را موظف و ملزم به تعهداتی نمی‌داند که دولت آمریکا پیشاپیش در برجام قبول و تعهد نموده است.

معاون اقتصادی رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که دولت آمریکا با اخذ تصمیمات لازم، نشان دهد که نسبت به بازگشت به تعهداتش عزمی جدی دارد.

امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه نیز در این جلسه تاکید کرد تحریم‌های ظالمانه و یک جانبه دولت آمریکا بر خلاف تمامی هنجارهای بین المللی و حقوق بشر است که بر ضد ملت‌های مستقل اعمال می‌شود.

وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد دولت جمهوری اسلامی ایران با قدرت و منطق در دو مسیر خنثی سازی تحریم‌ها و لغو تحریم‌ها از طریق مذاکرات وین ادامه خواهد داد.

گفتنی است حاضرین در جلسه ضمن تبادل نظر در خصوص ابعاد مختلف تحریم‌های اعمالی و راه‌های مقابله با آن، بر مستند و مکتوب کردن تجارب موفق کشورمان از نحوه مقابله با تحریم‌های ظالمانه آمریکا تاکید نمودند.

منبع : مهر