برگزاری ۱۲ رویداد ملی و بین المللی تنیس و ۵ رویداد اسکواش در کیش

برگزاری ۱۲ رویداد ملی و بین المللی تنیس و ۵ رویداد اسکواش در کیش

به گزارش خبرگزاری مهر، آیین رونمایی از مسکات و لوگوی جزیره تنیس ویژه برگزاری ۱۲ مسابقه ملی و بین المللی در کیش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس فدراسیون تنیس برگزار شد.

مهدی کشاورز رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در آئین رونمایی از لوگوی این رویداد ملی و بین المللی، گفت: جزیره کیش با ظرفیت ها و زیرساخت های موجود می تواند در رشد و توسعه ورزشی این منطقه تاثیر گذار باشد.

کشاورز در رابطه با توسعه زیرساخت ها، اصلاح فرآیندها و بهره گیری از نیروی انسانی توانمند جهت فراهم کردن شرایط حضور جامعه ورزشی کشور در جزیره کیش، اظهار داشت: همه اقشار جامعه به ویژه قهرمانان و ورزشکاران می توانند به راحتی و با صرف هزینه های کمتر از امکانات و فضای بزرگ ورزشی ایجاد شده در جزیره بهره مند شوند.

رئیس فدراسیون تنیس نیز در این مراسم گفت: با ایجاد تغییرات و برنامه ریزی های انجام شده در کیش؛ تعداد ۱۲ رویداد بزرگ ملی و بین المللی تنیس از نیمه شهریورماه تا پایان بهمن امسال با حضور گسترده جامعه تنیس کشور در سطح ملی و تنیسورهای مطرح بین المللی برگزار خواهد شد.

مسابقات رده سنی ۱۰ تا ۱۸ سال پسران و دختران، تور تنیس زیر ۱۴ سال و زیر ۱۶ سال آسیا، مسترز بین المللی پیشکسوتان، فیوچرز ۱۵ هزار دلاری، جام حذفی آقایان و بانوان و تور جهانی زیر ۱۸ سال با عنوان رویدادهای «جزیره تنیس» از ۱۸ شهریورماه تا ۲۹ بهمن ماه در جزیره کیش برگزار می شوند.

برگزاری ۵ رویداد ملی و بین المللی اسکواش در جزیره کیش

آیین رونمایی از مسکات و لوگوی جزیره اسکواش ویژه برگزاری پنج مسابقه ملی و بین المللی اسکواش با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش و رئیس فدراسیون تنیس برگزار شد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش در این مراسم گفت: صنعت گردشگری ورزشی هنوز در کشورمان جای کار دارد و به خوبی ظرفیت های این صنعت بزرگ دیده نشده است.

مهدی کشاورز با بیان این مطلب افزود: ما به دنبال تامین منابع پایدار هستیم و می بایست از فرصت های سرمایه گذاری و توسعه محوری استفاده کنیم که حتی تحریم ها هم نتواند بر آن تاثیر بگذارد. توسعه صنعت گردشگری ورزشی بویژه در سطح بین المللی می تواند گامی موثر در این زمینه باشد، چراکه اعمال نگاه های سیاسی و آسیب های متعاقب آن بر روی ورزش بسیار کم است.

وی تاکید کرد: در کیش به دنبال این هستیم که با توجه به زیرساخت های خوب این منطقه برای رشته های مختلف ورزشی بویژه اسکواش شرایط را برای رویدادهای بزرگ بین المللی و توسعه صنعت گردشگری بیش از گذشته فراهم کنیم که مطمئنم با همت فدراسیون های ورزشی و برنامه ریزی های صورت گرفته می توانیم به ایده آل هایمان در این زمینه برسیم و کیش را تبدیل به جزیره ورزشی کنیم.

رئیس فدراسیون اسکواش نیز در این مراسم گفت: اسکواش از ورزش های اول کیش بود اما در مقطعی از زمان آنطور که باید امکانات و شرایط فراهم نبود و نتوانستیم به فعالیت مطلوب بپردازیم.

سلیمانی افزود: جزیره کیش به خوبی برای توریسم ورزشی اقدام کرده و نگاه ورزشکاران اسکواش به سمت این منطقه دوباره جلب شده است و به همین دلیل می خواهیم با همکاری و هم افزایی بیشتر از ظرفیت های خوب کیش برای توسعه رشته اسکواش و حضور در عرصه های بین المللی استفاده کنیم.

شایان ذکر است از شهریورماه تا پایان سال ۱۴۰۱ پنج رویداد بزرگ ملی و بین المللی مسابقات نشنال کلوز کیش کاپ(رنکینگ جهانی) مردان و زنان، مسابقات مسترز قهرمانی آسیا(اسکواش و راکتبال) مردان و زنان، جشنواره استعدادیابی کشوری(۹ و ۱۱ سال) دختران و پسران، پی اس ای ۱۰ هزار دلاری مردان(جام خلیج فارس) و مسابقات بین المللی ۵۰۰۰ دلاری کیش جونیورز دختران و پسران در جزیره اسکواش برگزار خواهد شد.

منبع : مهر