بلیت های ۶ میلیونی سفر هوایی اربعین/ ساخت مسکن در داخل شهر تهران

بلیت های ۶ میلیونی سفر هوایی اربعین/ ساخت مسکن در داخل شهر تهران

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته جاری، نشست کارگروه حمل و نقل ستاد اربعین در وزارت راه و شهرسازی و به ریاست محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

در پایان این نشست رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی از تعیین قیمت ۶ میلیون تومان برای بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین خبر داد.

وی با تأکید بر ممنوع بودن فروش بلیت چارتری در ایام اربعین، اعلام کرد: «شده کارهایم را رها کنم و در فرودگاه بنشینم، نظارت می‌کنم تا شرکت‌های هواپیمایی اقدام به فروش بلیت پروازهای اربعین بالاتر از نرخ مصوب نکنند.»

شهریار افندی زاده معاون حمل و نقل وزارت راه و شهرسازی نیز از آغاز فروش بلیت سفرهای جاده‌ای و ریلی اربعین از ۱۶ شهریور امسال خبر داده است.

به گفته معاون وزیر راه، ۸ هزار دستگاه اتوبوس تحت نظارت سازمان راهداری به سفرهای اربعین اختصاص داده می‌شود و در کنار آن از اتوبوس‌های نیروهای مسلح نیز برای جابه جایی زائران استفاده خواهد شد.

سعید چلندری سرپرست فرودگاه امام خمینی (ره) هم از ممنوع بودن ورود زائران اربعین به این فرودگاه بدون در دست داشتن بلیت خبر داده و اعلام کرده است: نیروهای انتظامی مستقر در فرودگاه حضرت امام (ره) از ورود زائران اربعین به این فرودگاه بدون در دست داشتن بلیت ممانعت به عمل خواهند آورد.

حمید رضا سهرابی معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی هم از آغاز ساخت ۴ هزار واحد مسکن باقی مانده که به صورت مشارکتی میان بنیاد مسکن و شهرداری تهران در داخل پایتخت ساخته می‌شود، طی یک ماه آینده خبر داد.

به گفته سهرابی، تا کنون ساخت ۶ هزار واحد از ۱۰ هزار واحدی که بنیاد مسکن و شهرداری تهران با هم قرار است احداث کنند، طی ۶ ماه گذشته آغاز شده و با آغاز به ساخت ۴ هزار واحد باقی مانده در شهریور امسال، تعهد ۱۰ هزار واحد مسکونی بنیاد مسکن و شهرداری تهران عملیاتی خواهد شد.

در هفته گذشته نرخ جدید عوارض آزادراه‌های مشارکتی ابلاغ شده بود که در این هفته و با دستور وزیر راه و شهرسازی نرخ‌های جدید که نسبت به سال گذشته به طور متوسط ۲۸ درصد افزایش داشت، تعلیق شد و به نرخ‌های سابق بازگشت.

منبع : مهر