بنزما: هر کسی که از مسی انتقاد می‌کند، چیزی از فوتبال نمی‌فهمد/ چیزهای زیادی از رونالدو یاد گرفتم

بنزما: هر کسی که از مسی انتقاد می‌کند، چیزی از فوتبال نمی‌فهمد/ چیزهای زیادی از رونالدو یاد گرفتم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، کریم بنزما که از سال ۲۰۰۹ در عضویت باشگاه رئال مادرید است و در این مدت در ۵۸۶ بازی آمار ۳۰۳گل‌زده و 153 پاس‌گل را از خود برجای گذاشته است، در گفت‌وگو با برنامه «تله‌ فوت» از شبکه تلویزیونی «TF1» فرانسه گفت: رئال مادرید برای من همه چیز است. من در این باشگاه تبدیل به یک مرد شدم. در اسپانیا حس در خانه بودن دارم. شیوه زندگی در  اینجا عالی است و همه چیز برایم به خوبی پیش می‌رود.

وی افزود: وقتی شما وارد باشگاهی همچون رئال مادرید می‌شوید، به خودتان نمی‌گویید که 15 تا 20 سال آنجا خواهید بود، بلکه با خود می‌گویید که دوست دارید هر چه سریع‌تر عناوین قهرمانی را با این تیم به دست آورید، چون این بزرگترین باشگاه در جهان است. همیشه گفته‌ام که چهارمی، سومی، دومی یا سی‌امی هیچ فرقی با هم ندارند و مهمترین چیز قهرمانی است.  

مهاجم فرانسوی رئال مادرید در بخش دیگری از صحبت‌هایش اظهار داشت: وقتی بازوبند کاپیتانی را بر بازویم دارم، این مرا برای رهبری تیم به جلو سوق می‌دهد. شانس کاپیتانی تیم واقعاً استثنایی است و باعث ایجاد انگیزه بیشتر در من می‌شود. اینکه می‌بینم هوداران شعارهایی می‌خوانند که در مورد تولدم است و نام من را هم به توپ طلا نسبت می‌دهند، مرا تحت‌تأثیر قرار می‌دهد و باعث می‌شود در زمین به انجام کارهایی که می‌کنم، ادامه دهم.

وی درباره رویارویی با کیلیان امباپه در تقابل پیش‌روی رئال مادرید و پاری‌سن‌ژرمن در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا هم خاطرنشان کرد: بازی مقابل کیلیان خاص خواهد بود، چون ما همدیگر را دوست داریم. خواهیم دید که چه می‌شود. ما به دنبال پیروزی مقابل پاری‌سن‌ژرمن خواهیم بود.

بنزمای ۳۳ ساله همچنین در تمجید از همبازی پیشین خود که تابستان ۲۰۱۸ رئال مادرید را به مقصد یوونتوس ترک کرد و در نهایت تابستان اخیر به منچستریونایتد بازگشت، گفت: من چیزهای زیادی از کریستیانو رونالدو آموختم، بنابراین وقتی او از جمع ما جدا شد، من آماده بازی در خط حمله بودم.

مهاجم گلزن کهکشانی‌ها در بخش دیگری از صحبت‌هایش به دفاع از فوق‌ستاره پیشین بارسلونا پرداخت که پس از پیوستنش به پاری‌سن‌ژرمن در تابستان اخیر به عملکرد او انتقادهایی وارد است، تأکید کرد: هر کسی که از مسی انتقاد می‌کند، چیزی از فوتبال نمی‌فهمد.

کریم بنزما که سابقه بازی مقابل لیونل مسی را داشته است، در تکمیل صحبت‌هایش اظهار داشت: مسی برای موفقیت در فوتبال فرانسه نیاز به زمان برای سازگاری دارد چون او در آنجا خیلی گلزنی نکرده است، اما نگاه کنید که لیونل در زمین چه کار می‌کند. شما نمی‌توانید از مسی انتقاد کنید.

وی در بخش پایانی صحبت‌هایش درباره مسابقات لیگ قهرمانان اروپا گفت: بازی‌های لیگ قهرمانان خاص است و هواداران هم منتظرش هستند. در چنین مسابقاتی تنها برای بازی کردن پا به ورزشگاه نمی‌گذارید، بلکه به زمین می‌رود تا چیزی به هواداران بدهید چون ما برای آنها بازی می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم