بنیاد ۱۵ خرداد ۱۱ خوابگاه دانشجویی ساخت

بنیاد ۱۵ خرداد ۱۱ خوابگاه دانشجویی ساخت

به گزارش خبرگزاری مهر، حمیدرضا علیان‌زادگان، از اتمام ساخت ۱۱ خوابگاه دانشجویی در کشور خبر داد و تاکید کرد: این خوابگاه‌ها به دانشجویان دختر به عنوان دختران امروز و مادران فردای ایران تقدیم شده است.

وی خاطرنشان کرد: بنیاد ۱۵ خرداد در قالب “طرح ملی خورشید” اقدام به ساخت ۱۶ خوابگاه دانشجویی دخترانه در سراسر کشور کرده که تاکنون عملیات ساخت ۱۱ خوابگاه به پایان رسیده و پنج خوابگاه باقی مانده نیز با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد، در ماه‌های آینده آماده تحویل به وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری و وزارت بهداشت خواهند شد.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد که در آئین افتتاح یازدهمین خوابگاه دانشجویی دخترانه این بنیاد در تربت حیدریه سخن می‌گفت، تصریح کرد: خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه ساخته شده توسط بنیاد به لحاظ کیفیت ساخت و مصالح و دانش فنی به کار گرفته شده، جزو پروژه‌های عمران اجتماعی ممتاز به‌شمار می‌روند و از امکاناتی مانند نمازخانه، اتاق مطالعه، اتاق تلویزیون، سالن ورزشی، بهداری، آشپزخانه، اتاق میهمان و سالن رایانه و ملاقات برخوردار هستند.

به گفته مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد، ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در دستور کار مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) و این بنیاد قرار گرفته است.

وی درباره خوابگاه دانشجویی دخترانه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز توضیح داد: این خوابگاه با ۲۱۶ تخت و ۴ هزار و ۶۰۰ متر زیربنا با هزینه‌ای بالغ بر ۵۵۰ میلیارد ریال توسط بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) ساخته شده است.

علیان‌زادگان با اشاره به ورود بنیاد ۱۵ خرداد از سال ۱۳۹۵ به حوزه ساخت خوابگاه‌های دانشجویی دخترانه گفت: تا به امروز ۱۱ خوابگاه دانشجویی دخترانه در شهرهای بجنورد، دامغان، ارومیه، شهرکرد، سنندج، نیشابور، اراک، بوشهر، بیرجند و تربت حیدریه به بهره‌برداری رسیده و پنج خوابگاه دیگر در شهرهای بندرعباس، مراغه، قائن و همدان در حال ساخت است.

مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد تاکید کرد: خوابگاه‌های ساخته شده توسط بنیاد برای استفاده دانشجویان دختر در اختیار وزارت‌خانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی قرار می‌گیرند.

خوابگاه دانشجویی دخترانه شهید حاج قاسم سلیمانی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با حضور حمیدرضا علیان‌زادگان مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام، علی اکبر محمدی معاون وزیر و رئیس سازمان رفاه دانشجویان وزارت بهداشت، حجت‌الاسلام سیدمحمد معلمی امام جمعه تربت حیدریه، فرج‌الله شوشتری مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در استان خراسان رضوی، جمعی از مسئولان استانی و محلی، شرکت انرژی گستر نصیر و مدیران ارشد بنیاد ۱۵ خرداد توسط دختر شهید دکتر مهرداد حیدری، پزشک متخصص مغز و اعصاب و از شهدای مدافع سلامت به بهره‌برداری رسید و تقدیم دختران دانشجوی این دانشگاه شد.