بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

بهترین رشته ها برای مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، جزو محبوب‌ترین روش‌های مهاجرتی است؛ اما متاسفانه دغدغه‌ها و چالش‌هایی نیز به همراه دارد. یکی از دغدغه‌های مهاجرت تحصیلی به کانادا، انتخاب رشته است. این‌که چه رشته‌ای در کانادا پذیرش بهتری دارد یا چه رشته‌ای پولساز است، ذهن بسیاری از متقاضیان مهاجرت تحصیلی به این کشور را با چالش مواجه کرده است.

دانشجویان باید رشته‌های تحصیلی با درآمد بالا، رشته‌های تحصیلی پرتقاضا، رشته‌هایی که بورسیه می‌شوند و بهترین رشته‌هایی که در دانشگاه‌های کانادا ارائه می‌شوند را بشناسند تا تصمیم‌گیری آگاهانه و بهتری داشته باشند.

رشته‌های تحصیلی پرتقاضا در کانادا

برخی از رشته‌های پرطرفداری که از بازار کار بسیار خوبی در کانادا برخوردار هستند، در زیر معرفی شده‌اند.

رشته‌های مرتبط با علوم پزشکی و بهداشت

نه‌تنها کانادا، بلکه بسیاری از کشورهای جهان با کمبود پرسنل علوم پزشکی مواجه هستند. رشته‌هایی همچون پرستاری، رشته داروسازی، رشته‌های پزشکی و علوم آزمایشگاهی جزو پرتقاضا‌ترین رشته‌های پزشکی در کانادا به‌شمار می‌آیند.

رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات

یکی از پویاترین حوزه‌های کار در کشور کانادا صنعت فناوری و علوم مرتبط با کامپیوتر است. فارغ‌التحصیلان رشته‌های کامپیوتری با تحلیل داده، مهندسی امنیت سایبری، طراحی وب‌سایت و طراحی نرم‌افزارهای مختلف می‌توانند شرایط کشور را رشد و ارتقا دهند؛ به‌همین‌دلیل، رشته‌های علوم کامپیوتر و فناوری اطلاعات جزو رشته‌های پرطرفدار کانادا به‌شمار می‌آیند.

رشته‌های مهندسی

مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل، آن هم زمانی که مدارک تحصیلی شما مربوط به رشته‌های مهندسی باشد، بسیار آسان خواهد بود. برخی از رشته‌های مهندسی همچون مهندسی مکانیک، مهندسی برق و مهندسی عمران در کشور کانادا طرفداران بسیاری دارند. همچنین مهندسان پزشکی، مهندسی محیط زیست، مهندسان معماری و مهندسان هوا و فضا فرصت‌های شغلی بهتر و بیشتری در کشور کانادا خواهند داشت.

رشته‌های مرتبط با آموزش

یکی از اصول آموزش در کانادا، ارائه آموزش باکیفیت به شهروندان است؛ به‌همین‌علت، رشته‌هایی که با آموزش در ارتباط هستند، طرفداران و متقاضیان بسیاری دارند. مدیران آموزشی، معلمان، استادان دانشگاه، مشاوران و مسئولین فرهنگی مدارس و دانشگاه‌ها می‌توانند به فرصت‌های عالی در کانادا دست یابند.

علوم زیست محیطی

محیط زیست و پایداری آن در کانادا اهمیت فوق‌العاده‌ای دارد. کانادا متخصصان حوزه علوم زیست محیطی، زیست شناسی و انرژی‌های تجدید‌پذیر را سریعا جذب می‌کند. برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل می‌توانید این رشته تحصیلی را برگزینید و سریعا زمینه مهاجرت را فراهم کنید.

مدیریت کسب‌وکار یا رشته Business Management

جالب است بدانید مدیریت کسب‌وکار، بهترین و پرتقاضا‌ترین رشته تحصیلی در کاناداست و می‌تواند طیف گسترده‌ای از مشاغل را در اختیار شما قرار دهد. کار در عرصه بازاریابی، تبلیغات، برندسازی و هر نوع فعالیت مرتبط با رشد و ارتقای کسب‌وکار به مهارت مدیریت کسب‌و‌کار نیاز دارد. حتی برای بانکداری، سرمایه‌گذاری مالی و مشاوره مدیریت می‌توان در این رشته تحصیل کرد. درواقع این رشته موجب ایجاد درک جامع از دنیای کسب‌وکار خواهد شد و اطلاعات جدیدی را برای خلق فرصت‌های کاری نو به شما ارائه خواهد داد.

روانشناسی و منابع انسانی

از دیگر رشته‌هایی که بازار کار خوبی در کانادا دارند، رشته منابع انسانی است. روانشناسان، مشاوران شغلی، روانشناسان صنایع و متخصصان منابع انسانی سریعا از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف کانادا پذیرفته می‌‌شوند.

ریاضیات، آمار و علم تجزیه و تحلیل

حوزه Big Data در کانادا حوزه پرطرفداری است که اتفاقا متخصصان کمی دارد. این حوزه نیاز به تحصیلات عالی در رشته ریاضیات دارد. افرادی که در ریاضیات چیره‌دست هستند، با انتخاب رشته‌های مرتبط با علم ریاضی به موفقیت کاری و تحصیلی کانادا دست خواهند یافت.

هوش مصنوعی (AI) و یادگیری ماشین

هوش مصنوعی اگرچه یک فناوری تازه وارد است؛ اما به سرعت رشد کرده و هم‌اکنون به‌عنوان رشته‌ای پرکاربرد در کانادا شناخته می‌شود. این رشته می‌تواند آینده شغلی بی‌نظیری را برایتان به ارمغان بیاورد.

۱۰ شغل پردرآمد در کانادا

۱۰ شغل پردرآمد در کشور کانادا برای مهاجرت تحصیلی که می‌توانید آن‌ها را در انتخاب‌های خود قرار دهید، عبارتند از:

  1. رشته پزشکی با درآمد ۲۵۳ هزار دلار
  2. رشته اپتومتریست با درآمد ۱۰۳ هزار دلار
  3. رشته روانشناسی با درآمد سالیانه ۱۳۸ هزار دلار
  4. رشته دندانپزشکی با درآمد سالیانه ۱۷۷.۲۶۶ هزار دلار
  5. رشته معماری با درآمد سالیانه ۹۴ هزار دلار
  6. رشته صنایع معدن با درآمد ۱۲۸ هزار دلار
  7. رشته حقوق و وکالت با درآمد ۹۷ هزار دلار
  8. رشته مالکیت محصول با درآمد ۱۱۸ هزار دلار
  9. رشته مهندسی نرم‌افزار با درآمد ۱۳۳ هزار دلار
  10. رشته مدیریت بازاریابی با درآمد ۱۵۸ هزار دلار

برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل بهتر است یکی از رشته‌های پولساز یا پرطرفدار کانادا را انتخاب کنید. به‌طور کلی، رشته‌های فوق، رشته‌های پولسازی هستند و مواردی مانند رشته‌های مهندسی، رشته‌های مرتبط با آموزش، رشته‌های پزشکی و پرستاری، رشته‌های زیست محیطی، رشته‌های مدیریت، ریاضیات و علوم اجتماعی نیز در کانادا طرفداران زیادی دارند. برخی از این رشته‌ها مشمول بورسیه هستند و برخی دیگر بدون هرگونه بورسیه دانشجو می‌پذیرند.

رشته‌های مورد نیاز دانشگاه‌های کانادا کدامند؟

رشته‌های بسیاری در دانشگاه‌های کانادا تدریس می‌شوند. برای مثال، دانشگاه بریتیش کلمبیا رشته‌های تحصیلی همچون علوم پایه، علم مهندسی، مدیریت، علوم اجتماعی و علوم انسانی را ارائه می‌کند. دانشگاه تورنتو کانادا برنامه‌های تحصیلی بسیاری برای مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته هنر، مهندسی، علوم انسانی و علوم پایه را در نظر دارد.

دانشگاه سایمون فریزر نیز رشته‌های مدیریت و تجارت، علوم بهداشتی، محاسبات و ریاضیات، علوم اجتماعی و علوم انسانی را عرضه کرده است. در دانشگاه ساسکاچوان که جزو دانشگاه‌های مطرح کاناداست، علوم کشاورزی، مهندسی، علوم طبیعی، علوم اجتماعی و علوم بهداشت و پزشکی ارائه می‌شوند. افرادی که به‌دنبال مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل هستند، می‌توانند در دانشگاه‌های مطرح کانادا و در رشته‌های مورد علاقه خود مشغول به تحصیل شوند و پس از آن وارد بازار کار شوند.

سخن پایانی

شما می‌توانید برای مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل مطابق با روحیات و شرایط خود یکی از رشته‌های پرطرفدار کانادا را انتخاب کرده و در همان حوزه مشغول تحصیل و‌ کار شوید. توجه داشته باشید که در این زمینه کمک گرفتن از مشاوران می‌تواند بسیار کمک‌کننده باشد و مسیر شما را شفاف‌تر سازد تا بتوانید تصمیم بهتری اتخاذ کنید. شما می‌توانید برای اخذ ویزای تحصیلی و کاری از خدمات سیم آخر که جزو مراجع برتر مهاجرت به کاناداست، استفاده کنید.