بهره‌برداری از بزرگ ترین مجموعه تحویل پسماند خشک در منطقه ۱۰

بهره‌برداری از بزرگ ترین مجموعه تحویل پسماند خشک در منطقه ۱۰

به گزارش خبرگزاری مهر، آئین بهره‌برداری بزرگترین مجموعه تحویل پسماند خشک با حضور مهدی بابایی عضو شورای اسلامی شهر تهران، محمدمهدی عزیزی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، رضا شرفی شهردار منطقه ۱۰، شادی مالکی سرپرست معاونت هماهنگی و ارزیابی سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران، جمعی از دبیران شورایاری، خانواده معظم شهدا و شهروندان به میزبانی شهرداری منطقه ۱۰ در مجموعه ورزشی شهید محمدرضا حیدریان برگزار شد.

در این آئین مجموعه‌ی دریافت پسماند خشک با متراژ تقریبی ۳۰۰ مترمربع در راستای افزایش مشارکت شهروندی و طرح تفکیک در مبدا، حفظ محیط زیست و بهبود شرایط اقتصادی شهروندان در خیابان کمیل نبش کوچه گروسی جنب مجموعه ورزشی شهید حیدریان فعال شد و به بهره‌برداری رسید.

این مجموعه با فعالیت مرکز گلماند آپارتمانی و گلماند باغی و ارائه‌ی انواع گل و گیاه آپارتمانی و نهال‌های باغبانی، مرکز پسماند مارکت، هایپر پسماند و پسماند میوه و ارائه‌ی انواع میوه و اقلام بهداشتی، خوراکی و محصولات سوپرمارکتی و مرکز پسماند بیمه و ارائه‌ی انواع بیمه‌نامه‌های (خودرو، آتش سوزی، مسئولیت مدنی، حوادث، شخص ثالث و …) آغاز به کار کرد.

مهدی بابایی رویکرد فرهنگی و اجتماعی موضوع پسماند و ارائه ایده‌های جدید در قالب خدمت به شهروندان و جلب حداکثری مشارکت شهروندان را امری ضروری تلقی کرد و افزود: تفکیک پسماند از مبدا بسیار ارزشمند است و می‌توان با استفاده از پتانسیل دانشی و مشارکت شهروندان در این حوزه همچون کشورهای پیشرفته موفق شد.

در ادامه مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران ضمن قدردانی از اقدامات مدیریت شهری منطقه ۱۰ گفت: این خدمات ابزارهای موفقی است که می‌تواند به عنوان مشوق عمل نماید و مشارکت شهروندان و مسئولیت حداکثری آن را در برداشته باشد.

این مراسم با قرائت قرآن، پخش سرود جمهور اسلامی ایران، کلیپ، اجرای گروه سرود و تئاتر با موضوع تفکیک زباله، سخنرانی مدیران ارشد شهرداری تهران، اهدای بیمه‌نامه به شهروند فعال همراه بود.

منبع : مهر