به تیم ایران تبریک می‌گویم/ این جوانان توانایی فتح آسیا را دارند

به تیم ایران تبریک می‌گویم/ این جوانان توانایی فتح آسیا را دارند

به گزارش خبرگزاری مهر و به نقل از فدراسیون والیبال، پیمان اکبری با نگاهی به عملکرد تیم ملی ایران در مرحله گروهی مسابقات قهرمانی آسیا، گفت: در ابتدا به تیم ایران برای کسب این سه برد تبریک می‌گویم. این پیروزی ها از نظر روحی و روانی روی بازیکنان تاثیر می‌گذارد و اعتماد به نفس آن‌ها را هم بالا می‌برد. امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

وی تاکید کرد: پاکستان نسبت به تیم‌های هنگ‌کنگ و تایلند تیم فنی‌تری بود، اما برابر ایران حرفی برای گفتن نداشت. فکر نمی‌کنم تا ۱۰ سال آینده هم بتوانند برای ایران مشکلی ایجاد کند. ایران در این مسابقه بازی قدرتی از خود به نمایش گذاشت.

اکبری اضافه کرد: ایران در مراحل بالاتر با تیم‌های بزرگ آسیا از جمله ژاپن، چین، کره‌جنوبی و استرالیا روبرو خواهد شد که سه بازی مرحله مقدماتی تدارک خوبی برای بازیکنان بود. نمایش قابل قبول بازیکنان ایران در مرحله مقدماتی امیدبخش اتفاقات خوب در مراحل بالاتر و سخت‌تر است.

وی تجربه بازیکنان تیم ملی ایران را کافی دانست و ادامه داد: خوشبختانه برخی از این بازیکنان تجربه حضور در تیم ملی و مسابقات آسیایی، المپیک و لیگ ملت‌ها را دارند. اگر کار تیمی و هماهنگی بیشتری در تیم وجود داشته باشند این جوانان می‌توانند آسیا را فتح کنند و نتیجه خوبی برای والیبال ایران رقم بزنند.

مربی تیم ملی والیبال درباره حریفان ایران در مرحله بعد (کره‌جنوبی و چین‌تایپه) افزود: اگر کره‌جنوبی با ترکیب یک سال قبل خود در این مسابقات حضور داشته باشد، باید بگویم تیم یک‌دست و قدرتمندی است و نباید آن را دست‌کم گرفت اما چین‌تایپه حریف جدی محسوب نمی‌شود.

اکبری درباره مشکلات ایجاد شده از سوی ژاپن درباره میزبانی بیان داشت: ژاپن یکی از بهترین کشورهای شرق آسیاست که همیشه در میزبانی عملکرد فوق العاده‌ای داشته است. برای من تعجب‌برانگیز است که چه اتفاقی رخ داده و چه سیاستی را دنبال می‌کند.