بودجه آینده کمیته باید ۵۰۰ میلیارد شود/ با سیاست وزیر جلو می‌رویم

بودجه آینده کمیته باید ۵۰۰ میلیارد شود/ با سیاست وزیر جلو می‌رویم

به گزارش خبرنگار مهر، مناف هاشمی پس از نشست امروز سه شنبه اعضای هیات اجرایی کمیته ملی المپیک در جمع خبرنگاران پیرامون این نشست و دیگر مسائل مربوط به کمیته ملی المپیک توضیح داد.

نشست با وزیر ورزش چطور بود؟

وی در آغاز به نشست هفته گذشته هیات اجرایی با وزیر ورزش اشاره کرد و گفت: نشست خوبی داشتیم که طی آن تمام اعضای حاضر در نشست نظرات را مطرح کردند.

وی ادامه داد: در آن نشست بر تشکیل ستاد بازی ها تاکید شد و بلافاصله این مهم به عنوان مقدمه کار انجام شد، بعد از نهایی شدن ترکیب و مشخص شدن دستور کار، این جلسات به صورت رسمی ادامه خواهد. است.

گزارش رئیس کمیته از سفر اخیر

دبیر کل کمیته ملی المپیک به نشست امروز هیات اجرایی اشاره کرد و یادآور شد: در این نشست رئیس کمیته گزارش سفر خود به کامبوج و دیدارهای انجام شده با مقامات از جمله مسئولان IOC را ارائه کرد، تفاهم هایی در این سفر صورت گرفت که قرار شد به صورت جدی تر دنبال شود از جمله تفاهم همکاری با کامبوج.

روزنه های کمک مالی بررسی شد

هاشمی تاکید کرد. در این نشست من هم در مورد منابع مالی کمیته، پرداختی ها، پیگیری های انجام شده از سازمان برنامه و بودجه و ..  گزارشی کامل ارائه کردم، همچنین در مورد بودجه سال آینده هم صحبت هایی شد، همه روزنه ها رو برای کمک مالی رصد کرده ایم. اولین خروجی این اقدام در بودجه سال آینده خواهد بود. 

وی در این زمینه ادامه داد: فدراسیون هایی که از ما مطالبه دارند تا چندماه آینده به صد در صد می رسانیم، البته فدراسیون هایی که برنامه خاص دارند را بررسی می کنیم تا کار روی زمین نمانند. 

درآمدزایی از بخش خصوصی در برنامه است

دبیرکل کمیته ملی المپیک با بیان اینکه درآمدزایی از بخش خصوصی جزو برنامه ما است، گفت: همه کمیته ها در قاره ها از جمله آمریکا و اروپا از محل درآمد خودشان فعالیت دارند که باید در کمیته ایران هم مورد توجه قرار بگیرد، تا جایی که به خاطر دارم طی چندسال گذشته مغفول بوده است اما قصد داریم در این دوره درآمدزایی را مورد توجه جدی قرار دهیم.

بازنگری در برخی قوانین 

هاشمی تاکید کرد: شاید لازم باشد در برخی قوانین مانند تخفیف های مالیاتی بازنگری شود اما به هر حال باید موضوع درآمدزایی از بخش خصوصی را دنبال کنیم. این مهمترین مسئله در حوزه مالی است.

اتفاقات جدید در حوزه مالی 

وی با بیان اینکه علاقمندم اتفاقات جدید در حوزه مالی و توسعه ای رخ دهد،افزود: بنابراین باید پایه های خود را در برنامه های هفتم توسعه داشته باشیم و از حالا رایزنی لازم را با دولت و مجلس انجام دهیم. در مجموع مقرر شد نظرات پیشنهادی را بررسی کرد. 

هاشمی به شرکت اقتصادی که از بخش های کمیته ملی المپیک است اشاره کرد و گفت: قرار بود این شرکت منحل شود اما در نشست امروز با آن کاملا مخالفت شد، فعلا حفظ سرمت اقتصادی و پایه آن در برنامه است تا بعد در مورد ترکیب تصمیم گیری شود.

گزینه اصلی سرپرست کاروان سجادی بود

دبیرکل کمیته ملی المپیک همچنین در مورد انتخاب سرپرست کاروان و آکادمی هم توضیح داد و گفت: سرپرست کاروان مهمترین دستور العمل بود، گزینه اصلی نصرالله سجادی بود که به هر دلیلی نپذیرفتند، اقای خسروی وفا پیشنهادکرد که دبیرکل این مسئولیت را بپذیرید، به این شرط که معاونان از نیروهای جوان کمیته و وزارت انتخاب شوند. بنده ابراز علاقه ای برای سرپرستی کاروان نداشتم اما تصمیم دوستان بود که بنده با حفظ سمت، این مسئولیت را بپذیرم، البته قرار است جمع ٣ تا ٥ نفره کنار من باشند. 

پاکدل تا چهار ماه آینده می ماند

دبیرکل کمیته ملی المپیک خاطرنشان کرد: در مورد آکادمی هم پیرو نشست دو هفته پیش، پاکدل به عنوان سرپرست انتخاب شد، وی از داخل هیات اجرایی است و اینگونه هماهنگی بیشتر می شود، از امروز کارها در آکادمی روی زمین نمی ماند تا سه چهارماه آینده که برای ریاست تعیین تکلیف شود.

حرکت با سیاست وزیر برای تامین بودجه

هاشمی در مورد برنامه کمیته ملی المپیک برای جدا سازی بودجه از کمیته ملی المپیک گفت: هم کمیته و وزارت منابع مالی پایینی دارند و اعداد بودجه ای به موقع تخصیص نمی گیرند. ما با سیاست وزیر جلو می رویم. اینکه بودجه ما کنار بودجه آنها باشد فرقی ندارد مهم این است ارقام ردیف اصلی و متفرقه کمیته ملی المپیک بهتر شود. حقوق و مزایای کارکنان کمیته ملی المپیک و  وزارت ورزش از خیلی سازمان ها و ارگان ها پایین تر است. نشان می دهد هر چه تلاش کرده ایم کافی نبوده است.

باید دولتمردان را قانع کنیم

وی تاکید کرد: البته قدر دان زحمات همه عزیزان در گذشته هستم اما کافی نیست اگر می خواهیم ورزش جایگاه خود را در بخش قهرمانی و همگانی پیدا کند ما هم وظیفه داریم دولت مردان را قانع کنیم اگر خوب قانع کنیم قول می دهم کمک خواهند کرد.  اگر ردیف ما جدا باشد کسی نمی تواند دست بزند. اینکه بودجه ما در کنار وزارتخانه باشد یا جدا باشد، فرقی نمی کند. مهم این ردیف اصلی ما قوی تر و ردیف متفرقه بهتر شود. 

ردیف بودجه کمیته باید ۵۰۰ میلیارد تومان شود

او افزود: ردیف بودجه ما باید سال آینده ۵۰۰ میلیارد تومان شود اما شاید نشود. ما سال آینده بازی های آسیایی و سپس المپیک را داریم و این عدد برای دولت چیزی نیست و ما باید تلاش می کنیم که قانع شوند و این افرایش ردیف بودجه را انجام دهند و  امیدوارم نتیجه بگیریم. 

منبع : مهر