بی‌اطلاعی رئیس فدراسیون فوتبال از نامه دبیرکل!

بی‌اطلاعی رئیس فدراسیون فوتبال از نامه دبیرکل!

به گزارش خبرنگار مهر، پخش زنده تلویزیونی دیدار تیم ملی ایران و بلغارستان در ورزشگاه «هریستوف بوتف» از سوی صدا و سیمای جهوری اسلامی ایران با اظهارات عجیب مهدی تاج رئیس فدراسیون همراه شد.

تاج در خصوص پخش این دیدار به خبرنگاران گفت: در مورد پخش و حق پخش باید یک بار صحبت جامعی انجام شود. در مورد بلغارستان تا آخرین لحظات دنبال امضای یک تفاهم نامه بودیم. خود صداوسیما هم دنبال این بود اما تفاهم انجام نشد. بازی هم پخش شد. ۱۱ کشور خریده بودند. سوئد، آلمان، شبکه بلغارستان، اسلوونی و… خریده بودند. نمی‌دانم به چه شیوه‌ای پخش شد اما به هرحال ما باید برای مراجع بالادستی حرف منظمی داشته باشیم و مشخصاً بگوییم با قرارداد یا بدون قرارداد پخش شده است. امیدوارم بقیه بازی‌ها را با یک قرارداد با صداوسیما پخش کنیم.

رئیس فدراسیون فوتبال ایران با بیان اینکه فدراسیون هیچ نفعی بابت پخش این دیدار نبرده است، یادآور شد: ما هیچ پولی نگرفتیم. تا آخرین لحظه گفتند ۳۰ هزار دلار می‌دهیم اما قراردادی با فدراسیون بسته نشده است. بابت ۳۰ هزار دلار هنوز قراردادی منعقد نکرده‌ایم. آنچه مسلم است صرف نظر از مبلغ هر پخش باید با قرارداد انجام شود. برای بازی با آنگولا نمی‌دانم. امیدوارم این اتفاق بیفتد و ما با قرارداد بازی را پخش کنیم.

اظهارات مهدی تاج در حالی صورت گرفت که هدایت ممبینی دبیرکل فدراسیون فوتبال چند روز قبل از برگزاری این دیدار نامه‌ای را با سربرگ فدراسیون خطاب به ریاست شورا تخصصی ورزش سازمان صدا و سیما ارسال کرد و خواستار پخش این دیدار شد.

در این نامه ممبینی تاکید کرده است صدا و سیما برای پخش بازی باید ۴۰ هزار دلار پرداخت کند و صحبتی برای پرداخت پول بابت حق پخش به فدراسیون فوتبال ایران نشده است. با این حال تاج در صحبت‌های خود به نوعی از این موضوع اظهار بی اطلاعی کرد که گویی در جریان ارکان اجرایی زیر مجموعه اش نیست.

از سوی دیگر مجلس شورای اسلامی طبق لایحه ابلاغی دولت درباره موضوع حق پخش بازی‌های فوتبال از سوی صدا و سیما تصمیم‌گیری می‌کند تا روال قانونی این موضوع بدون هیچ حرف و حدیثی پیگیری شود. تردیدی نیست پرداخت هرگونه پول بدون تعیین ضوابط از پیش تعیین شده برای پخش بازی‌های باشگاهی و ملی مورد تأیید اهالی فوتبال و رسانه نیست تا هر آنچه در چارچوب قانون در مجلس شورای اسلامی مورد مصوب قرار می‌گیرد خط مشی را تعیین کند.

به نظر می‌رسد تاج و همکارانش در فدراسیون فوتبال بهتر است برای هرگونه اظهار نظر غیر حرفه‌ای در خصوص یکی از مهم‌ترین موضوعات جاری فوتبال هماهنگی لازم را داشته باشند تا ناهماهنگی ارکان اجرایی فوتبال باعث بروز حاشیه‌های اینچنینی نشود.

بی‌اطلاعی رئیس فدراسیون فوتبال از نامه دبیرکل!