بی ام و تا سال 2024 موتور سوخت فسیلی را از کارخانه اصلی خود حذف می‌کند

بی ام و تا سال 2024 موتور سوخت فسیلی را از کارخانه اصلی خود حذف می‌کند

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، رئیس بخش تولید شرکت بی ام و BMW اعلام کرد که این خودروساز تا سال 2024 تولید موتورهای احتراق داخلی در کارخانه اصلی خود در مونیخ را متوقف خواهد کرد.

میلان ندلیکوویچ، مدیر تولید شرکت آلمانی بی ام و، روز جمعه در کنفرانسی به مناسبت آغاز تولید مدل الکتریکی i4 گفت: موتورهای احتراق داخلی که در حال حاضر در مونیخ ساخته می‌شوند، در آینده در کارخانه‌های BMW در اتریش و بریتانیا تولید خواهند شد، اگرچه خودروهایی که از این موتورها استفاده می‌کنند همچنان در کارخانه مونیخ مونتاژ خواهند شد.

به گفته این شرکت، با این حال، تا سال 2023 حداقل نیمی از وسایل نقلیه تولید شده در مونیخ برقی خواهند شد (یا خودروی برقی با منبع انرژی باتری یا پلاگین هیبریدی).

شرکت بی ام و هدف گذاری کرده است که حداقل 50 درصد از فروش جهانی خودروهای جدید خود را تا سال 2030 به خودروهای الکتریکی اختصاص بدهد.

الیور زیپس، مدیرعامل این شرکت در کنفرانسی که هفته گذشته برگزار شد، اعلام کرد که اگر بازاری تا آن زمان موتورهای احتراق داخلی را ممنوع کند، این شرکت برای عرضه تمام الکتریکی آماده خواهد بود.

به گفته این شرکت، خودروی الکتریکی با باتری i4 در خط مونتاژ مشترک با مدل‌های احتراق داخلی و هیبریدی مانند BMW سری 3 سدان و تورینگ ساخته شده است، تغییری که 200 میلیون یورو (233 میلیون دلار) سرمایه گذاری در زیرساخت‌های تولید هزینه داشت.

خط مونتاژ مشابهی در حال حاضر در کارخانه خودروسازی دینگولفینگ Dingolfing در حال انجام است که BMW iX را در کنار مدلهای هیبریدی و احتراق داخلی تولید می کند.

انتهای پیام/

منبع : تسنیم