تام فورد آماده بازگشت به صندلی کارگردانی/۲۰ سال بعدی فیلم می‌سازم

تام فورد آماده بازگشت به صندلی کارگردانی/۲۰ سال بعدی فیلم می‌سازم

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ددلاین، تام فورد آماده بازگشت به صندلی کارگردانی است و این بار بر فیلمنامه‌های غیراقتباسی تمرکز می‌کند.
کارگردان «حیوانات شب‌زی» در گفتگویی با GQ گفته است از حرفه مد به عنوان یک طراح کناره‌گیری می‌کند و به جای آن بر فیلمسازی تمرکز خواهد کرد.
فورد گفت: چندین دلیل وجود دارد که شرکتم را فروختم. اول از همه احساس می‌کردم بعد از ۳۵ سال، هر چه می‌توانستم درباره مد بگویم، گفته ام. مهم است بدانید چه زمانی باید از صحنه خارج شوید. ۲ فیلمی که ساختم را دوست داشتم و این کار سرگرم کننده‌ترین لذتی بود که در تمام عمرم داشتم.
فورد «یک مرد مجرد» را سال ۲۰۰۹ و «حیوانات شب‌زی» را سال ۲۰۱۶ کارگردانی کرد که هر ۲ فیلم اقتباسی بودند.
این طراح مد سابق گفت: ۶۲ سال دارم. امیدوارم تا ۸۲ سالگی تا حدودی روی پا باشم؛ بنابراین می‌خواهم ۲۰ سال آینده زندگی‌ام را صرف ساختن فیلم کنم. ساعت تیک‌تاک می‌کند و زمان خداحافظی با مد فرا رسیده، مد بازی مردان جوان است.
مدیر خلاق سابق گوچی افزود: به عنوان کارگردان ۳ سال طول می‌کشد تا یک فیلم ساخته شود بنابراین شاید برای ۵ فیلم دیگر در زندگی‌ام وقت داشته باشم؛ پس لازم است که آنها معنادار باشند.
وی همچنین گفت که پروژه‌های مختلفی دارد از جمله یک فیلم‌نامه غیراقتباسی که برایش یک چیز بسیار شخصی است.
وی افزود: پس از آن هم کتاب دیگری از آن رایس را می‌خواهم بسازم. ما این روند را سال ۲۰۰۴ که او زنده بود، شروع کردیم. آن رایس، در یکی از کتاب‌های خون آشامی‌اش، نوشت که هر ۱۵۰ سال، خون آشام‌ها باید در زمین فرو می‌رفتند تا در نهایت برگردند و دوباره قدر زندگی را بدانند و من چنین احساسی دارم؛ مثل یک تنظیم مجدد است. من به آن نیاز داشتم تا قسمت سوم را بفهمم.
تام فورد کارگردانی را کاری خواند که روال کاری او را ثابت نگه می‌دارد و گفت: هر روز صبح از ساعت ۹ شروع می‌کنم. می‌نشینم و از ۹ تا یک کار می‌کنم. حتی اگر فکر نکنم چیزی برای گفتن دارم، باز تایپ می‌کنم. زیبایی فیلمسازی واقعاً برای من نوشتن است، وقتی می‌نویسی، عالی است. کاملاً واضح است که بخش سخت کار برای من فیلمبرداری است؛ اما وقتی برنامه داشته باشی باید حرکت کنی.
سفر ذهنی فورد الهام‌بخش نوشتن «یک مرد مجرد» شد و او احساس می‌کرد مجبور است آن را تکمیل کند زیرا شخصیت کریستوفر ایشروود بسیار روحانی بود، یک روحانی به روشی شرقی.
زندگی خود فورد نیز روی صفحه نمایش جاودانه شده است. «خانه گوچی» ریدلی اسکات درباره دنیای اوست. فورد درباره فیلم جنجالی که در دنیای مد ایتالیا اتفاق می‌افتد، گفت: صحنه‌های فیلم ریدلی اسکات که من وارد آن می‌شوم و با مائوریتزیو ملاقات می‌کنم و می‌گویم: مردانی را با لباس زیر دیدم، واقعاً اتفاق نیفتاد، من بعداً چنین صحنه‌هایی را دیدم. فورد قبلاً «خانه گوچی» را «نسخه زنده شنبه شب» از واقعیت نامیده بود.
جیمز کوردن هم سال ۲۰۲۲ فاش کرد که فورد قبلاً برای اقتباس از نمایش صحنه‌ای «نهنگ» با کوردن در نقش اصلی همراه شده بود، اما بعد فیلم دارن آرنوفسکی با بازی برندان فریزر ساخته شد که اسکار بهترین بازیگر مرد را دریافت کرد.
سال ۲۰۱۵ فورد «حیوانات شب‌زی» را که اقتباسی از رمان آستین رایت با عنوان «تونی و سوزان» بود، ساخت. این فیلم سال ۲۰۱۶ اکران شد و جیک جیلنهال و ایمی آدامز نقش‌های اصلی تونی و سوزان را بازی کردند. مایکل شنون، آرمی همر، آرون تیلور جانسون و ایلا فیشر دیگر بازیگران فیلم بودند.
این فیلم با تحسین منتقدان روبه‌رو و برنده جایزه بزرگ هیات داوران جشنواره فیلم ونیز شد. این فیلم بر اساس ۱۴۳ نقد، با میانگین امتیاز ۷.۱ از ۱۰ و در سایت روتن تومیتوز دارای ۷۲٪ امتیاز است. این فیلم بیشتر مهارت بصری و روایی تام فورد در نویسندگی و کارگردانی را نشان می‌دهد.