تا ٩ اردیبهشت باید تکلیف حضور فوتبال در بازیهای آسیایی مشخص شود

تا ٩ اردیبهشت باید تکلیف حضور فوتبال در بازیهای آسیایی مشخص شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، سیدحمید سجادی در حاشیه نشست ستاد عالی بازیهای آسیایی و پارااسیایی ضمن قدردانی از حضور پرشور جامعه ورزش و جوان در راهپیمایی روز قدس گفت: تصمیم‌گیری در خصوص رشته‌های ورزشی تیمی و انفرادی اعزامی به بازی‌ها یکی از مهمترین بخش‌های نشست امروز بود.

وی افزود: بر اساس جلسات کارشناسی که با حضور نمایندگان وزارت ورزش و جوانان، فدراسیون‌ها و دبیرکل کمیته ملی المپیک برگزار شد بنا شد ۳ گروه رشته ورزشی به بازی‌ها اعزام شوند که تاکنون اعزام ۲ گروه قطعی شده و قرار است درباره گروه ورزشی دیگر تصمیم گیری شود.

دکتر سجادی در ادامه یادآور شد: گروه سوم گروهی هستند که شانس مدال آوری کمتری دارند ولی اعزام آنها موجب توسعه برخی رشته‌های ورزشی خواهد شد که تلاش می‌کنیم با نگرش توسعه‌ای این گروه ورزشی نیز اعزام شوند.

وزیر ورزش و جوانان گفت: قطعی شدن اعزام گروه سوم، محل برگزاری اردوها، پاداش پای سکو، کمک هزینه و حقوق ورزشکاران حاضر در اردوها با توجه به بررسی منابع وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک از مواردی است که در نشست ۹ اردیبهشت تصمیم‌گیری می‌شود.

دکتر سید حمید سجادی جلسه امروز را نشستی پربار و هدفمند دانست و گفت: یکی دیگر از موارد مطرح شده در این نشست تصمیم‌گیری درخصوص تیم فوتبال به بازیهای آسیایی بود. عزیزان ما در کمیته ملی المپیک بلا تکلیف بودند که و بر اساس گزارشی که این دوستان ارائه کردند فدراسیون فوتبال در خصوص اعزام تیم ملی فوتبال امید هنوز آمادگی خود را اعلام نکرده است.

وی در ادامه با مهم خواندن حضور تیم فوتبال در بازی‌های آسیایی افزود: در این خصوص قرار شد که بررسی‌های بیشتری صورت گیرد و موضوع مرتبط با فوتبال توسط فدراسیون جدی‌تر پیگیری شود.

وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه تا نهم اردیبهشت ماه موضوع حضور فوتبال در بازی‌های آسیایی باید تعیین تکلیف شود، توضیح داد: دراین نشست در خصوص حضور فوتبال دربازی‌های هانگژو دو بحث مطرح شد. عده‌ای اعتقاد داشتند فوتبال بانوان اعزام شود و تعدادی از حاضران با اعزام فوتبال آقایان موافق بودند. همچنین تعدادی نظرشان اعزام دو تیم بانوان و مردان به این رویداد آسیایی است.

وی با بیان اینکه حضور فوتبال دربازی های آسیایی برای ما مهم است، خاطرنشان ساخت: در دی ماه امسال مسابقات مهمی را در این رشته در دوحه قطر داریم و هر نوع اتفاق و تصمیم در فوتبال می‌تواند در نتایج تیمی فوتبال تاثیر گذار باشد.

دکتر سجادی با تاکید براینکه هنوز تصمیم قطعی در خصوص اعزام تیم فوتبال به بازی‌های آسیایی گرفته نشده اظهار داشت: تا ۹ اردیبهشت باید نظرات اعضا اعلام شود بنابراین نمایندگان وزارت ورزش و جوانان و هم نمایندگان المپیک باید مواضع فدراسیون فوتبال را هرچه سریعتر در این خصوص کسب کنند.