تبلیغات برای پیداکردن دوست مجازی در اینستاگرام و فیس بوک

تبلیغات برای پیداکردن دوست مجازی در اینستاگرام و فیس بوک

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ماشابل، متا سعی دارد هوش مصنوعی را در فیس بوک، اینستاگرام و واتس اپ یکپارچه کند اما اکنون مشخص شده فقط ویژگی های هوش مصنوعی این شرکت در پلتفرم های آن گسترش نیافته اند، بلکه تبلیغات آشکار برای دوست مجازی ایجاد شده با هوش مصنوعی در فیس بوک و اینستاگرام بسیار محبوب شده اند.

جستجوهای نشریه ویرد نشان می دهد حداقل ۲۹ هزار تبلیغ آشکار برای دوست مجازی در پلتفرم های متا منتشر شده است. این نشریه جستجویی در بخش تبلیغات متا نیز انجام داده که تمام آگهی های موجود در پلتفرم های آن، تمام تبلیغات منتشر شده در اتحادیه اروپا در سال گذشته، تمام تبلیغات ۷ سال گذشته که با انتخابات، سیاست یا موضوعات اجتماعی مرتبط هستند را آشکار کرد.

این تبلیغات آشکارا ناقض قوانین محتوای تبلیغات بزرگسالان متا هستند. طبق این قوانین آگهی دهندگان اجازه ندارند آگهی های حاوی محتوای هرزنگاری و بزرگسالان یا فعالیت های بیش از حد تلقین کننده یا تحریک کننده جنسی را ترویج کنند.

در بخش دستورالعمل اینستاگرام و فیس بوک نیز هرزنگاری و هر چیزی که پلتفرم به عنوان خدمات هرزنگاری تلقی کند، ممنوع است. این پلتفرمها هرگونه اغواگری و حتی ایموجی های مرتبط با این موضوع را منع کرده اند.

هنگامیکه نشریه ویرد درباره ۲۷۰۰ تبلیغ دوست هوش مصنوعی فعال با متا تماس گرفت، سخنگوی این شرکت اعلام کرد هرگونه تبلیغات در این زمینه ممنوع است و آنها را بررسی می کند. با وجود این امر چند روز پس از انتشار گزارش هنوز هزاران نمونه از این تبلیغ در پلتفرم های متا فعال هستند.